Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Засоби формалізації математичних знань та міркувань: теоретичні та практичні аспекти

Засоби формалізації математичних знань та міркувань: теоретичні та практичні аспекти

Назва:
Засоби формалізації математичних знань та міркувань: теоретичні та практичні аспекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,24 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Паскевич Андрій Юрійович
УДК 004.832.3
Засоби формалізації математичних знань та міркувань: теоретичні та практичні аспекти
01.05.01 — теоретичні основи інформатики та кібернетики
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ — 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі системного аналізу та теорії прийняття рішень факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
Кандидат фізико-математичних наук, професор
Донченко Володимир Степанович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, факультет кібернетики,
професор кафедри системного аналізу та
теорії прийняття рішень
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Провотар Олександр Іванович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, факультет кібернетики,
завідувач кафедрою інформаційних систем
Кандидат фізико-математичних наук,
Старший науковий співробітник
Гороховський Семен Самійлович
Національний університет
“Києво-Могилянська академія” МОН України,
доцент
Провідна установа:
Інститут кібернетики НАН України,
відділ обчислювальних рекурсивних машин
Захист дисертації вiдбудеться “15” грудня 2005 року о 14 годині на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 26.001.09 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (03127, м. Київ, пр. Глушкова, 2, корп. , ф-т кібернетики, ауд. 40, тел. 521-33-66, факс 529-70-44, e-mail: rada1@unicyb.kiev.ua)
З дисертацiєю можна ознайомитися у Науковій бiблiотецi Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розiсланий “14” листопада 2005 р.
Вчений секретар спецiалiзованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук, доцент В.П.Шевченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
З кожним роком невпинно розширюється сфера застосування комп’ютерних програмних систем. Без використання новітніх інформаційних технологій сьогодні неможливо уявити успішне вирішення економічних і військових, банківських і технічних задач. Це висуває жорсткі вимоги щодо безпечності та надійності сучасного програмного забезпечення, призначеного для критично відповідальних задач, ці якості мають бути строго доведені, а не встановлені емпірично. Тому необхідність в ефективних та зручних системах автоматичного доведення виходить за межи суто наукових застосувань: при розробці, наприклад, систем реального часу, зайнятих у промисловості та транспорті, або захищених протоколів зв’язку, такі системи відіграють ключову роль. Необхідно відмітити, що складність цієї проблеми робить неможливою повну автоматизацію її вирішення. Тому надзвичайно важливою виявляється взаємодія людини з машиною, необхідна для розв’язання задач, що вимагають як обчислювальної потужності для громіздких рутинних побудов, так і інтелекту разом з інтуїцією, для вибору потрібного напрямку розв’язання.
Незалежно від їхнього походження, твердження, що мають бути перевірені, є, фактично, математичними твердженнями, сформульованими в деякій формальній теорії. Тому доцільно розглядати задачу перевірки цих тверджень не в сенсі побудови виведення в тій чи іншій формальній дедуктивній системі, а як задачу проведення математичного міркування. Середою для такого міркування виступатиме математичний текст, подібний до “природних” текстів, що публікуються в журналах та підручниках. Такий підхід дає можливість користувачеві співпрацювати з машиною в зручному та звичному для себе оточенні: запроваджувати ескізи доведень, відслідковувати шлях міркування програми, коригувати його. Важливість задачі вивчення та формалізації традиційних засобів подання математичного знання та схем математичного міркування для успішного широкого застосування інформаційних технологій і визначає актуальність даної дисертаційної роботи.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження виконувалося в рамках наукової теми “Логіко-математичні та програмологічні засоби інформаційних технологій” (державний реєстраційний номер 01БФ015-07), яка виконувалась на факультеті кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Засоби формалізації математичних знань та міркувань: теоретичні та практичні аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок