Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНИЙ СЕКТОР В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ СЕКТОР В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ДЕРЖАВНИЙ СЕКТОР В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
КУХАР
Олег Володимирович
УДК [338.242.4: 330.341.42] (477)
ДЕРЖАВНИЙ СЕКТОР В УМОВАХ
РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність: 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Цимбал Людмила Леонідівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Трубич Степан Юрійович,
Тернопільська академія народного господарства,
професор кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент
Найдіна Людмила Григорівна,
Український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри економічної теорії.
Провідна установа – Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра політекономії обліково-економічних факультетів.
Захист дисертації відбудеться “  5  ” травня 2004 р. о 13-30 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д З5.051.01
у Львівському національному університеті імені Івана Франка,
м. Львів, пр. Свободи, 18, аудиторія 115.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “       квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Панчишин С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова трансформація вітчизняної економіки полягає у системному реформуванні моделі її розвитку. Необхідність реформування зумовлена низькою економічною ефективністю командної моделі, яка склалася в Україні у 1930-ті роки. Характерною рисою цієї моделі були надмірні масштаби та необґрунтовано завищена роль державного сектора економіки (ДСЕ). Підпорядкування суспільно-економічного розвитку головно політичним цілям призвело до абсолютної монополії держави в економіці та утворення гіпертрофованого ДСЕ, який блокував “невидиму руку” ринку. У цьому полягала головна причина невдач командної системи, що неминуче спонукала до безальтернативного вибору на користь сучасної моделі ринкової економіки.
Невід’ємною складовою розбудови нової моделі вітчизняної економіки є реформування державного сектора, що передбачає переоцінку його ролі та кардинальні зміни економічних цілей, масштабів, форм та методів функціонування. Проте початковий етап реформування ДСЕ в Україні (1990-ті рр.) відзначався переважно формальним підходом і відсутністю цілісної концепції реформ, а відтак послідовності та узгодженості окремих заходів. Це призвело, поряд з іншими чинниками, до тривалого і глибокого трансформаційного спаду, зменшення інституційного потенціалу та ефективності державного сектора, зниження довіри економічних суб’єктів до державних інститутів загалом, що підриває підвалини національної безпеки України.
Незважаючи на певну макроекономічну стабілізацію, чимало проблем розвитку вітчизняної економіки досі не одержали належного теоретичного вивчення та практичного вирішення. Без наукового аналізу теоретичних та практичних проблем його функціонування неможливе подальше реформування та підвищення ефективності державного сектора, забезпечення на цій основі сталого зростання економіки України.
Проблеми визначення мети, завдань, форм, інструментів, масштабів та механізмів функціонування ДСЕ актуальні не лише для України. Вони притаманні будь-якій країні і мають перманентний характер. Це пояснює постійний та глибокий інтерес до цих проблем з боку науковців, передовсім класиків економічної науки – В.Петі, А.Сміта, Д.Рікардо, С.Сісмонді, К.Маркса, К.Менгера, Л.Вальраса, М.Туган-Барановського, А.Маршала.
Утім, лише у працях дослідників ХХ ст. – Дж.М.Кейнса, Дж.Гікса, Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНИЙ СЕКТОР В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок