Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості сприйняття творчості М. В. ГОГОЛя В ІРАНІ

Особливості сприйняття творчості М. В. ГОГОЛя В ІРАНІ

Назва:
Особливості сприйняття творчості М. В. ГОГОЛя В ІРАНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,58 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський національний університет
Мотамед Пуне
УДК 82.091 (55) Гоголь
Особливості сприйняття
творчості М. В. ГОГОЛя В ІРАНІ
10.01.05 – порівняльне літературознавство
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ
2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Андрущенко Олена Анатоліївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри російської та світової
літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Зарва Вікторія Анатоліївна,
Бердянський державний педагогічний університет,
директор Інституту філології
кандидат філологічних наук
Конончук Оксана Михайлівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
асистент кафедри Близького Сходу
Захист відбудеться 1 липня 2008 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 Дніпропетровського національного університету (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий «28» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. О. Глушко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Рецепція російської літератури в Ірані має свою історію. Незважаючи на численні політичні ускладнення між країнами, дві культури взаємозбагачувалися впродовж століть. Справжнім початком творчої рецепції російської літератури в Ірані слід вважати ХХ ст. Перші переклади творів російської класичної літератури перською мовою припадають на початок сторіччя, коли було перекладено «Горе от ума» О.С. Грибоєдова (1900), оповідання Л.М. Толстого (1907), «Ревизор» М.В. Гоголя (1912). Розквіт друкарської справи в Ірані, що припав лише на 1940-і рр., а також становлення демократичних рухів сприяли більш широкому розповсюдженню творів революційно-демократичного напряму: статей В. Бєлінського, потім – А. Луначарського, І. Еренбурга, які друкувалися в огляді «Книга тижня» та часописі лівого напряму «Нова звістка». Піднесення інтересу до російської літератури в Ірані припадає на середину ХХ ст., коли перською мовою перекладені твори Пушкіна, Крилова, Некрасова, Салтикова-Щедріна, Л. Толстого, Достоєвського, Тургенєва, Чехова, Горького, Шолохова. Зараз спостерігається підвищена увага іранських перекладачів, літераторів і читачів до творчості поетів «срібного віку», а також М. Булгакова, В. Набокова, Б. Пастернака, М. Шолохова, О. Солженіцина, Й. Бродського. Рецепція Гоголя – невід’ємна частина сприйняття російської літератури в Ірані і займає важливе місце в цьому процесі. Гоголь належить до низки письменників, твори яких найчастіше перекладаються, йому присвячена велика кількість статей, його спадщину внесено до навчального курсу, що його слухають студенти Тегеранського університету.
Незважаючи на велике значення, яке творча і теоретична рецепція Гоголя має для розвитку персько-російських літературних контактів і взаємозв’язків, донині немає праці, яка б дала більш-менш повне розв’язання цієї проблеми. У працях українських вчених-літературознавців Л.В. Грицик, І.Я. Заславського, В.Д. Затонського, О.В. Кеби, О.М. Конончук, Д.С. Нали-вайко, А.Є. Нямцу, Н.П. Лебеденко, Т.С. Шевчук, а також закордонних дослідників М. Алексєєва, І. Брагінського, В. Жирмунського, А. Діма, Д. Дюришева, Х. Когорли, Д. Комісарова, М. Конрада, А. Розенфельд, М. Цвєткова, М. Шнейдера закладені теоретичні засади і подані широкі можливості порівняльного вивчення літератур, а в дослідженнях Ю. Левіна, А. Лейтеса, Н. Лобікова, Є. Еткінда реалізовані плідні підходи до вивчення творчої рецепції в перекладах, які ми врахували під час роботи над дисертацією. Втім у жодному з існуючих досліджень проблема рецепції Гоголя в Ірані не висувалась і не розв’язувалась різнобічно і повноцінно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Особливості сприйняття творчості М. В. ГОГОЛя В ІРАНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок