Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРИ ПОВНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ РОТАЦІЙНОЇ МАНЖЕТИ ПЛЕЧА

ОСОБЛИВОСТІ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРИ ПОВНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ РОТАЦІЙНОЇ МАНЖЕТИ ПЛЕЧА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРИ ПОВНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ РОТАЦІЙНОЇ МАНЖЕТИ ПЛЕЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПАТОЛОГІЇ ХРЕБТА ТА СУГЛОБІВ
ІМЕНІ ПРОФЕСОРА М.І. СИТЕНКА АМН УКРАЇНИ
ЧАБАНЕНКО ІГОР ПАВЛОВИЧ
УДК 616.747.12/.16 - 089.844 - 036.83/.838
ОСОБЛИВОСТІ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ
І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ
ПРИ ПОВНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ
РОТАЦІЙНОЇ МАНЖЕТИ ПЛЕЧА
14.01.21 - травматологія та ортопедія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник доктор медичних наук, професор
ЛИТВИН Юрій Павлович,
Дніпропетровська державна медична
академія МОЗ України, завідувач кафедри
екстремальної і військової медицини
Офіційні опоненти доктор медичних наук, професор
Бабоша Валентин Олександрович,
Донецький державний медичний університет
ім. М. Горького МОЗ України, завідувач кафедри
травматології, ортопедії та ВПХ
доктор медичних наук
Тяжелов Олексій Алімович
Інститут патології хребта та суглобів
ім. проф. М.І. Ситенка АМН України, завідувач
лабораторії біомеханіки
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
кафедра травматології та ортопедії № 2, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться 25.10.2002 р. об 1130 на засіданні спе--ціалізованої вченої ради Д 64.607.01 Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий 24.09.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради доктор медичних наук В.О. Радченко
Актуальність роботи. Ураження ротаційної манжети плеча належать до надзвичайно актуальних проблем сучасної ортопедії й травматології. Останні дослідження з цього питання свідчать про те, що в значній кількості випадків біль у ділянці плечового суглоба пов’язаний саме з патологією ротаційної манжети плеча (C.S. Neer, 1990; R. Hertel, 1996). Однак, незважаючи на значну розповсюдженість цієї патології й давній інтерес до неї хірургів, на сьогодні вона залишається позбавленою єдиної концепції щодо лікувальної тактики і потребує подальшої розробки і вдосконалення. Особливо актуальною проблемою сучасної хірургії плечового суглоба, на погляд провідних дослідників (C.S. Neer, 1990; L.U. Bigliani, 1994; J.P. Janotti, 1994), є повні пошкодження ротаційної манжети плеча. Грубі функціональні розлади у плечовому суглобі, які спостерігаються при цьому, завжди призводять до дегенеративно-дистрофічних і неврологічних ускладнень, що позбавляє хворих здатності до елементарного самообслуговування. Кількість незадовільних результатів хірургічного лікування хворих із повними пошкодженнями ротаційної манжети плеча складає від 20% до 30% випадків (E.A. Codman, 1937; A.A. Romeo, D.W. Hang et al., 1999; L.U. Bigliani, 1994; C.S. Neer, 1988; О.Е. Прудников, 1990), а при позитивних результатах термін повного відновлення функції кінцівки інколи становить від 8 до 12 місяців (L.U. Bigliani, 1992; C.S. Neer, 1990;) В Україні особлива складність проблеми полягає в недостатній інформованості вітчизняних ортопедів-травматологів щодо цього досить розповсюдженого пошкодження. Аналіз публікацій з цього питання у вітчизняній і закордонній спеціальній науковій літературі за останні 20 років дозволив зробити невтішний висновок: у наших виданнях цій темі присвячені поодинокі публікації, тоді як у розвинутих країнах вона займає одне з провідних місць. Ситуація ускладнюється тим, що на звичайній рентгенограмі плечового суглоба не має чітких діагностичних ознак пошкодження ротаційної манжети плеча. Це дуже часто призводить до того, що хворі із зазначеною патологією довго і без успіху лікуються із приводу “забоїв плечового суглоба”, “післятравматичних плечелопаткових периартритів”, “брахіоплекситів”. Внаслідок існуючої ситуації у переважної більшості хворих спостерігаються застарілі повні пошкодження ротаційної манжети плеча з грубими функціональними порушеннями і тяжкими вторинними дегенеративно-дистрофічними та неврологічними ускладненнями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРИ ПОВНИХ ПОШКОДЖЕННЯХ РОТАЦІЙНОЇ МАНЖЕТИ ПЛЕЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок