Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСПІДОГАСТРЕЇ (PLATHELMINTHES, ASPIDOGASTREA) – ПАРАЗИТИ ПЕРЛІВНИЦЕВИХ (MOLLUSCA, BIVALVIA, UNIONIDAE) УКРАЇНИ

АСПІДОГАСТРЕЇ (PLATHELMINTHES, ASPIDOGASTREA) – ПАРАЗИТИ ПЕРЛІВНИЦЕВИХ (MOLLUSCA, BIVALVIA, UNIONIDAE) УКРАЇНИ

Назва:
АСПІДОГАСТРЕЇ (PLATHELMINTHES, ASPIDOGASTREA) – ПАРАЗИТИ ПЕРЛІВНИЦЕВИХ (MOLLUSCA, BIVALVIA, UNIONIDAE) УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,47 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ім. І. І. ШМАЛЬГАУЗЕНА
ПАВЛЮЧЕНКО Олеся Вікторівна
УДК 594.141:595.12:591.69
АСПІДОГАСТРЕЇ (PLATHELMINTHES, ASPIDOGASTREA) – ПАРАЗИТИ ПЕРЛІВНИЦЕВИХ (MOLLUSCA, BIVALVIA, UNIONIDAE) УКРАЇНИ
03.00.25 – паразитологія, гельмінтологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі зоології Житомирського державного університету імені Івана Франка Міністерства освіти i науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Стадниченко Агнеса Полікарпівна
Житомирський державний університет імені Івана Франка МОН України
завідувач кафедри зоології
 
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Корнюшин Вадим Васильович
Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України
завідувач відділом паразитології
кандидат біологічних наук
Житова Олена Петрівна
Державний агроекологічний університет МАП України
д оцент кафедри мікробіології, вірусології та епізоотології
Провідна установа: Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського МОН України
кафедра зоології
Захист відбудеться " 14 " березня 2007 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 при Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01601, Київ-30, вул. Б. Хмельницького, 15.
3 дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01601, Київ-30, вул. Б. Хмельницького, 15.
Автореферат розісланий " 19 " січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук В.В. Золотов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перлівницеві (Unionidae) широко розповсюджені у водоймах України тварини, котрі відіграють значну роль у водних екосистемах. Завдяки високим фільтраційним властивостям вони беруть участь у процесах очищення природних вод від завислих у них часточок мінерального і органічного походження. Ці молюски адсорбують із навколишнього середовища різні хімічні сполуки, зокрема, йони важких металів, пестициди, мікроелементи, радіонукліди і накопичують їх у своєму тілі в індикаторних кількостях. Цим зумовлюється значення досліджуваних гідробіонтів як показників рівня забруднення водного середовища цими полютантами. Крім того, кумулюючи радіонукліди у своєму організмі, вони виключають їх із загального колообігу речовин у природі, сприяючи тим самим депонуванню їх у донних відкладеннях, оскільки черепашки відмерлих молюсків зберігаються, не розкладаючись, аж понад 20 років. Перлівницеві є важливою складовою кормового раціону низки видів бентосоїдних риб, беручи тим самим участь у міграції хімічних елементів по ланцюгах живлення і трофічних рівнях. Водночас молюски родини Unionidae є проміжними хазяями деяких видів плоских червів, зокрема, трематод, марити яких паразитують у різних хребетних тварин, викликаючи захворювання їх на часом досить небезпечні гельмінтози (Маркевич, 1950; Гаєвська, 2004).
В останні десятиріччя в Україні відбувається прогресуюче зменшення абсолютної кількості популяцій перлівницевих, зниження чисельності і щільності їх населення, зменшення розмірів особин, що є наслідком зростаючого антропогенного пресінгу на гідробіонтів (Stadnychenko et al., 2003). Забруднення багатьох водойм неочищеними або недостатньо очищеними промисловими і комунально-побутовими скидами призводить до погіршення їх екологічних умов. Це спричиняє різні зрушення фізіологічного стану молюсків, які переважно призводять до зниження їхньої життєздатності і елімінації із складу популяції. Однак не виключено, що збідненню фауни перлівницевих сприяють у деякій мірі і такі біотичні чинники як паразити. Адже перлівницеві часто є хазяями різних Plathelminthes, у тому числі і представників родини Aspidogastridae.
Літературні відомості, котрі стосуються видового складу аспідогастрів – паразитів перлівницевих і їх поширення по території України, нечисленні і здебільшого уривчасті.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: АСПІДОГАСТРЕЇ (PLATHELMINTHES, ASPIDOGASTREA) – ПАРАЗИТИ ПЕРЛІВНИЦЕВИХ (MOLLUSCA, BIVALVIA, UNIONIDAE) УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок