Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СКЛАДЕНІ НАЗВИ ІЗ СЕМОЮ ‘ВОДА’ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ

СКЛАДЕНІ НАЗВИ ІЗ СЕМОЮ ‘ВОДА’ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ

Назва:
СКЛАДЕНІ НАЗВИ ІЗ СЕМОЮ ‘ВОДА’ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ТЕГЛІВЕЦЬ ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 811.161.2’373.46
СКЛАДЕНІ НАЗВИ ІЗ СЕМОЮ ‘ВОДА’ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ
НАУКОВО-ТЕХНІЧНІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному університеті “Львівська політехніка”, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук
Кочан Ірина Миколаївна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри українського
прикладного мовознавства
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Загнітко Анатолій Панасович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри української мови
кандидат філологічних наук
Симоненко Людмила Олександрівна,
Інститут української мови НАН України,
старший науковий співробітник,
завідувач відділу наукової термінології
Захист відбудеться “28” листопада 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.06 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, філологічний факультет, ауд. 312.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “26” жовтня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кочан І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі лінгвісти дедалі більше звертають увагу на те, як світ відображається у свідомості людини і яким чином сприяє цьому лексична система мови. Особливим функціональним різновидом літературної мови є наукова мова, основу якої становлять терміни – слова (чи словосполучення), що позначають наукові поняття.
Стрімкий розвиток науково-технічного прогресу зумовлює високу інформативність термінологічної лексики сучасної української літературної мови, що відрізняється від загальнолітературної мови за кількома ознаками:–
семантичною (терміни є унікальними за своїм змістом, оскільки іменують лише спеціальні об’єкти чи поняття);–
функціональною (терміни мають не лише номінативну, але й дефінітивну функцію, за допомогою якої можна точніше відобразити зміст поняття, виділити такі ознаки, які дозволять розмежувати одне поняття від іншого і поставити його в певний класифікаційний ряд);–
за наявністю складених назв, що, на відміну від загальновживаних слів, становлять поєднання кількох лексем, тобто утворюють аналітичні конструкції. Продуктивність багатослівних термінів у різних сферах сучасної української літературної мови робить актуальним питання про межі складеного спеціального найменування, здатність певної вербальної конструкції виступати цілісним позначенням.
Перевагу складених назв у сучасних терміносистемах дослідники пояснюють складною внутрішньою співвіднесеністю понять науки і техніки, а також бажанням ввести до термінологічної номінації максимальну кількість відмінних ознак терміна.
Науково-теоретичним підґрунтям дисертаційної роботи стали праці українських науковців: М. Годованої, А. Д’якова, А. Загнітка, В. Іващенко, Т. Кияка, І. Кочан, І. Колесникової, Г. Краковецької, З. Куньч, Л. Малевич, Г. Ма-цюк, Б. Михайлишина, Г. Наконечної, Н. Нікуліної, Т. Панько, Л. Си-моненко та ін., російських дослідників: Є. Бугулова, Н. Васильєвої, Т. Горшкової, В. Даниленко, Т. Канделакі, Н. Лобанової, Д. Лотте, О. Рефор-матського, О. Суперанської, О. Толикіної та ін., західноєвропейських учених: М. Докуліла, І. Кухаржа.
Актуальність теми дисертаційної роботи зумовлена тим, що складені назви із семою ‘вода’ ще не були об’єктом окремого дослідження, до сьогодні не акцентувалося уваги на ролі окремої семи у збагаченні значень компонентів складеної назви.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СКЛАДЕНІ НАЗВИ ІЗ СЕМОЮ ‘ВОДА’ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНІЙ ТЕРМІНОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок