Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНДЕРНА КОНЦЕПТОЛОГІЯ: МОВНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПТІВ „ДІМ” І „ЛЮБОВ” У ЖІНОЧІЙ ПОЕЗІЇ

ГЕНДЕРНА КОНЦЕПТОЛОГІЯ: МОВНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПТІВ „ДІМ” І „ЛЮБОВ” У ЖІНОЧІЙ ПОЕЗІЇ

Назва:
ГЕНДЕРНА КОНЦЕПТОЛОГІЯ: МОВНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПТІВ „ДІМ” І „ЛЮБОВ” У ЖІНОЧІЙ ПОЕЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Мінаєва Елла Вікторівна
УДК 811.161.1'42
ГЕНДЕРНА КОНЦЕПТОЛОГІЯ:
МОВНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПТІВ
„ДІМ” І „ЛЮБОВ” У ЖІНОЧІЙ ПОЕЗІЇ
10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь — 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Синельникова Лара Миколаївна,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри російського мовознавства та комунікативних технологій
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Панченко Олена Іванівна,
Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри лінгвістичної підготовки іноземців
кандидат філологічних наук, доцент
Нестеренко Ксенія Вікторівна,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків),
доцент кафедри іноземних мов №1
Захист відбудеться “19” жовтня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.08 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, проспект Академіка В.І. Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, проспект Академіка В.І. Вернадського, 4.
Автореферат розіслано “18” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Г. Шиліна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У кінці XX століття наукова парадигма гуманітарного знання зазнала істотних змін: сциєнтистська системно-структурна парадигма змінилася парадигмою антропоцентричною, функціональною, орієнтованою на людину як активного суб'єкта, що пізнає. Це зумовило виникнення й розвиток таких міждисциплінарних галузей наукового знання, як когнітивна лінгвістика й лінгвістична гендерологія.
Лінгвістична гендерологія — новий напрямок гуманітарного знання, що має яскраво виражений міждисциплінарний, антропоцентричний характер. Гендер як соціокультурний феномен не є власне лінгвістичною категорією, проте його зміст може бути розкритий шляхом аналізу структур мови. Лінгвістична гендерологія вивчає культурно-символічну складову гендера і її відбиття в мові й мовній свідомості; виявляє андроцентричність мови, зафіксовані в ній гендерні асиметрії й стереотипи.
Когнітивна лінгвістика постулює положення про належність мови особі, яка усвідомлює себе і своє місце у світі, свою роль у практичній діяльності й мовному спілкуванні. Особлива увага в межах когнітивістики приділяється проблемам концептуального аналізу. Концепт у сучасній науці є міждисциплінарним поняттям (лінгвокультурний феномен), висвітленим у різних науково-філософських школах і напрямах. Історія формування цього поняття у вітчизняному мовознавстві демонструє поєднання результатів його трактувань у таких напрямах, як когнітологія, логічна філософія, лінгвокультурологія, психологія і т. ін. Концепт розглядається в широкому колі проблем у контексті співвідношення мови, свідомості й культури.
Актуальність теми дисертації полягає в потребі сучасної науки системних досліджень репрезентації гендеру в мові. Гендерологи відзначають потребу в переході від кількісних методів дослідження мовної маніфестації гендеру до якісних методів вивчення культурних смислів гендеру. Дослідження гендерних ознак констант слов'янської культури на матеріалі жіночої поезії може деякою мірою заповнити лакуни в об'ємі концептів, згладити існуючі гендерні асиметрії, розширити уявлення про можливості репрезентації гендеру в мові через культурні концепти. Гендернi дослідження в Україні є пріоритетною галуззю сучасної науки (Указ Президента України про підвищення соціального статусу жінок в Україні від 25 квітня 2001 року № 283/2001).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕНДЕРНА КОНЦЕПТОЛОГІЯ: МОВНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПТІВ „ДІМ” І „ЛЮБОВ” У ЖІНОЧІЙ ПОЕЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок