Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНІ СТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК У {Ce, Gd, Y}–{Zr, Ag}–In ТА СПОРІДНЕНИХ СИСТЕМАХ

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНІ СТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК У {Ce, Gd, Y}–{Zr, Ag}–In ТА СПОРІДНЕНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНІ СТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК У {Ce, Gd, Y}–{Zr, Ag}–In ТА СПОРІДНЕНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ГАЛАДЖУН ЯРОСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 546.3-19'682+669.018.1+548.3
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНІ СТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК У {Ce, Gd, Y}–{Zr, Ag}–In
ТА СПОРІДНЕНИХ СИСТЕМАХ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент, Каличак Ярослав Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
Панчук Олег Ельпідефорович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедрою неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Василечко Леонід Орестович
Національний університет "Львівська політехніка", докторант кафедри напівпровідникової електроніки
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра неорганічної хімії
Захист відбудеться "19" квітня 2001 р. о 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, , хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий "16" березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою складовою частиною наукових пошуків у галузі сучасного матеріалознавства є синтез і вивчення нових сполук, що володіють властивостями, необхідними для сучасної техніки, і можуть бути основою нових технологій. Саме вивчення характеру взаємодії елементів у багатокомпонентних системах веде до пошуку матеріалів з якісно новими характеристиками. Але перш ніж ввести такі матеріали у виробництво, необхідно вивчити умови утворення сполук, їхні фізичні та хімічні властивості, кристалічну структуру, вплив на людину і оточуюче середовище.
Велику увагу вчених привертають інтерметалічні системи за участю рідкісноземельних металів (РЗМ), d_та р_елементів завдяки утворенню в них сполук з корисними фізичними властивостями, насамперед електричними і магнітними, стійкістю проти високого тиску і вакууму, високих і низьких тем-ператур, великих навантажень і агресивних середовищ. Основними спожива-чами РЗМ та їх сплавів є металургійна, хімічна, керамічна галузі промислово-сті. Велика їх роль у електронній, атомній, медичній і інших областях техніки.
Останнім часом інтенсивно досліджуються потрійні системи з Індієм в якості р_елемента, оскільки його застосовують для виготовлення антикорозій-них покриттів, напівпровідникових матеріалів, легкоплавких сплавів, змазок, відбиваючих плівок для дзеркал високої роздільної здатності.
Системи з 3d_елементами вивчені досить повно, на відміну від систем із 4d- та 5d-елементами, з яких досліджено на предмет фазових рівноваг системи {Eu, Yb}–Ag–In, а решту – лише на предмет існування тернарних сполук окремих складів.
Срібло цікаве завдяки високій електро- та теплопровідності, м’якості, пластичності та корозійній стійкості. Крім того, сплави РЗМ з металами Ib підгрупи використовують в ролі каталізаторів у процесах окиснення органічних речовин. Цирконій широко використовується в різних галузях науки і промисловості завдяки винятковій стійкості до дії агресивних середовищ, здатності в нагрітому стані сильно поглинати гази, електро- та теплопро-відності, а також високій міцності. Слід відзначити важливе значення цирконію в атомних реакторах, де цей метал служить оболонкою для уранових стержнів.
Поєднання цих компонентів може проявитися у широкому спектрі різноманітних фізико-хімічних властивостей відповідних сплавів на їх основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНІ СТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК У {Ce, Gd, Y}–{Zr, Ag}–In ТА СПОРІДНЕНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок