Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль історичної науки та освіти у формуванні духовних цінностей українського народу: 1920-30-і рр.

Роль історичної науки та освіти у формуванні духовних цінностей українського народу: 1920-30-і рр.

Назва:
Роль історичної науки та освіти у формуванні духовних цінностей українського народу: 1920-30-і рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,28 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Дніпропетровський державний університет
Удод Олександр Андрійович
УДК: 930.1:301.152:17.009.14:37/477/ - [XX ст.]
Роль історичної науки та освіти у формуванні духовних цінностей українського народу: 1920-30-і рр.
07.00.06 -- Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук
Дніпропетровськ -- 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському державному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор Якунін Віктор Кузьмович, Дніпропетровський державний університет, завідуючий кафедрою української історії та етнополітики
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Кульчицький Станіслав Владиславович, Інститут історії України НАН України, заступник директора
доктор історичних наук, професор Колесник Ірина Іванівна, Дніпропетровський державний університет, професор кафедри історіографії та джерелознавства
доктор історичних наук, професор Кравченко Володимир Васильович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України (м. Київ)
Захист відбудеться "14" червня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 при Дніпропетровському державному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий "13" травня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність дослідження. Вивчення ролі історичної науки та її квінтесенції – історичної освіти у формуванні духовних цінностей українського народу, а особливо в період 1920-30-х р р., є надзвичайно цікавою, складною і актуальною темою.
Про ті буремні часи в історії України написано чимало як сучасниками подій, так і в наш час, особливо в останнє десятиріччя. Історіографічна спадщина увібрала в себе тисячі монографій, брошур, нарисів, статей, дисертацій, що присвячені найрізноманітнішим аспектам вітчизняної історії означеної доби. Але через теоретико-методологічну "закомплексованість" історичної науки, її фактичне підпорядкування офіційній політиці, догматичним схемам і канонам правлячої партії нерідко пропагувалась зовсім інша історія – заретушована, приглянцьована, а то й відверто фальсифікована. Моноідеологія керівної партії загальмувала природний розвиток української історіографії, ізолювала її від світової, збіднювала духовно-ціннісні орієнтири населення. У народній свідомості під тиском об‘єктивних факторів визрівала нагальна потреба в глибокому і неупередженому переосмисленні більшості подій та явищ з позицій нових методологічних підходів і нових масивів джерел, передусім недоступних раніше архівних документів і нетрадиційних для марксистської історіографії джерел. Процес виходу з глибокої і затяжної кризи історичної науки виявився значно хворобливішим і важчим, ніж це здавалось на перший погляд. "Поверховий, так би мовити, діагноз, установлений критиками радянської історіографії, а головне методи "лікування хронічного захворювання", – як образно зазначав академік В. Смолій, – також виявились далеко не ефективними. Попервах здавалося, що варто тільки відмовитися від основоположних методологічних засад, що домінували в радянській історіографії (тобто філософії марксизму-ленінізму), як дослідницький процес сам по собі увійде в русло загальноєвропейської історіографії." Смолій В.А. Українська історична наука на рубежі ХХІ століття: Проблема пошуку нових теоретичних та методологічних підходів // Освіта України. - 1997. - № 27. - с. 7. Проте, як відомо, чудес в такій складній і суперечливій сфері духовного життя людей, як історична наука й історична самосвідомість, не буває, як і не може бути миттєвих якісних змін у методології історичних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Роль історичної науки та освіти у формуванні духовних цінностей українського народу: 1920-30-і рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок