Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості зовнішньоекономічної політики України в умовах ринкової трансформації

Особливості зовнішньоекономічної політики України в умовах ринкової трансформації

Назва:
Особливості зовнішньоекономічної політики України в умовах ринкової трансформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Інститут міжнародних відносин
УДК 339.54(477)
Івченко Олексій Григорович
Особливості зовнішньоекономічної
політики України
в умовах ринкової трансформації
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Філіпенко Антон Сергійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
Інститут міжнародних відносин,
завідувач кафедри світового господарства і
міжнародних економічних відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Клочко Валентин Петрович,
Міжнародний Соломонів університет,
завідувач кафедри загальноекономічних
дисциплін та міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Радченко Анатолій Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри економічної теорії.
Провідна установа: Київський національний економічний
університет Міністерства освіти і
науки України, кафедра міжнародної
економіки, м. Київ.
Захист відбудеться 3 вересня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань Вченої Ради.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий 3 серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.П. Мазуренко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертаційного дослідження. В період ринкової трансформації економіки України першочергове значення має розробка на науковому фундаменті зовнішньоекономічної політики та механізму її реалізації з урахуванням світового досвіду. Водночас, в Україні бракує фундаментальних, системних наукових досліджень з питань особливостей зовнішньоекономічної політики країн з перехідною економікою в умовах глобалізації світового господарства.
Ця обставина є однією з причин того, що в Україні, особливо на ранньому етапі, після проголошення державного суверенітету в зовнішньоекономічній політиці були допущені стратегічні помилки, а пізніше, в ході розгортання економічних реформ, також мала місце певна хаотичність та непослідовність у здійсненні цієї політики.
Важливість вибору правильних орієнтирів зовнішньоекономічної політики набуває особливої ваги в умовах посилення процесу глобалізації світового господарства та загострення конкуренції на світових ринках.
Сучасний етап соціально-економічного розвитку країни показує, що без правильної, науково обгрунтованої, всебічно зваженої та послідовно здійснюваної зовнішньоекономічної політики не може бути успішно реалізована стратегія економічного та соціального розвитку, здійснена інтеграція України в світовий економічний простір.
Зовнішньоекономічна політика може бути успішною лише за умов системного та комплексного вирішення цілого ряду проблем, що пов’язані з її формуванням та реалізацією. Йдеться, зокрема, про такі системні перетворення, як формування економічних основ розвитку світогосподарських зв’язків країни, створення політичних передумов та правових засад формування зовнішньоекономічної політики. Системні інституціональні перетворення та їх вплив на характер зовнішньоекономічної діяльності також повинні ретельно враховуватися.
При розробці фундаментальних основ зовнішньоекономічної політики необхідно брати до уваги природничоресурсну та виробничу базу розвитку світогосподарських зв’язків, форми приватизаційних процесів, механізми залучення іноземного капіталу в національну економіку. Важливе значення має також увесь комплекс геостратегічних пріоритетів зовнішньоекономічної політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Особливості зовнішньоекономічної політики України в умовах ринкової трансформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок