Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНДЕРНА ДЕТЕРМІНАЦІЯ ВИБОРУ СТУДЕНТАМИ СТРАТЕГІЇ ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТІ

ГЕНДЕРНА ДЕТЕРМІНАЦІЯ ВИБОРУ СТУДЕНТАМИ СТРАТЕГІЇ ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТІ

Назва:
ГЕНДЕРНА ДЕТЕРМІНАЦІЯ ВИБОРУ СТУДЕНТАМИ СТРАТЕГІЇ ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
УДК 159.922.1.78
Дорошенко Наталія Миколаївна
ГЕНДЕРНА ДЕТЕРМІНАЦІЯ ВИБОРУ СТУДЕНТАМИ СТРАТЕГІЇ ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ-2003
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України (КПІ), м.Київ.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Ложкін Георгій Володимирович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, м.Київ.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Іванівна, Українська Академія державного управління при Президентові України, професор кафедри політології, м. Київ;
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Дригус Марія Трохимівна, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, вчений секретар, м. Київ.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова МО України, кафедра психології та педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться “ 16 ” грудня 2003 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім.Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім.Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “15 ” листопада 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Проблема впливу статеворольової ідентичності особистості в юнацькому віці на вибір стратегії поведінки в конфлікті розглядається у двох взаємопов’язаних напрямах – гендерному та конфліктологічному.
Гендер, що визначається як складний соціокультурний конструкт, який відбиває відмінності в ролях, поведінці, ментальних та емоційних характеристиках між чоловічим та жіночим, трактується як один з базових вимірів соціальної структури суспільства.
Пріоритети розвитку людини як особистості, її прав, проголошені українською державою, вимагають глибинної трансформації суспільної свідомості, зокрема усталених гендерних стереотипів і змісту тих навчальних дисциплін, що впливають на формування цих стереотипів. Очевидно, що усвідомлення українським суспільством об’єктивних змін у гендерних стосунках уповільнюється через недосконалість відповідної системи набуття знань у цій сфері. Здійснення корекції та приведення гендерних стереотипів у відповідність до сучасного рівня розвитку суспільства великою мірою покладається на навчальні заклади, а це залежить від розроблення спеціальних навчальних програм, методичних посібників, а також відповідних змін у професійній підготовці вчителів, в системі підвищення кваліфікації педагогів та інших робітників системи людина-людина.
Таким чином, необхідним на сьогодні є створення теоретичної та практичної бази для впровадження в освіті гендерного підходу, сутність якого полягає у визнанні категорії статі як такої, що є стрижневим утворенням особистості і впливає як на соціальну, так і на когнітивну її поведінку, а останнє вимагає обов’язкового врахування даної категорії при вивченні будь-якого соціального явища.
Складність проблеми полягає у необхідності одночасного функціонування особистості в системі гендерних настанов та поза нею. Це пов’язано з тим, що, з одного боку, статеворольові настановлення є необхідною умовою збереження людства (виконання ролей матері та батька), а, з іншого, суспільство диктує такі вимоги до особистості чоловіка та жінки, що моделі виключно маскулінності чи фемінності стають недостатніми для “виживання” в соціумі. Особливо актуальним це стає у юнацькому віці, який являє собою межову ланку у ланцюгу між дитячими та зрілими періодами розвитку людини. В соціально-психологічному аспекті студентство – спільнота, що характеризується високою соціальною активністю, яка виявляється у випробовуванні та використанні нових ролей – соціальних та гендерних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЕНДЕРНА ДЕТЕРМІНАЦІЯ ВИБОРУ СТУДЕНТАМИ СТРАТЕГІЇ ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок