Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток регіональної енергетичної політики: концептуальні засади та напрямки реалізації

Розвиток регіональної енергетичної політики: концептуальні засади та напрямки реалізації

Назва:
Розвиток регіональної енергетичної політики: концептуальні засади та напрямки реалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Кушнірецька Оксана Василівна
УДК 332.021:338.45:6209
Розвиток регіональної енергетичної політики:
концептуальні засади та напрямки реалізації
Спеціальність: 08.00.05 –
Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Крикавський Євген Васильович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри;
кандидат економічних наук
Піріашвілі Борис Захарович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідувач відділу.
Захист відбудеться 4 липня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розіслано 1 червня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В сучасних умовах управління та планування розвитку енергокомплексу носить комплексний характер, якому властиві поєднання державного регулювання і ринкових механізмів саморегуляції системи, так і взаємоузгодження управлінських зусиль і практичних сфер інтересів державного (національного) та регіонального (місцевого) рівнів. Усе частіше у світовій і вітчизняній практиці при пошуку шляхів подальшого збалансованого соціально-економічного розвитку наголошується на необхідності активізації регіонального фактора державотворення та організації в різних сферах суспільного життя. З позицій необхідності забезпечення збалансованого функціонування енергетики на регіональному рівні, першочергового врахування можливостей та інтересів регіонів щодо енергозабезпечення й поступового перенесення акцентів у системі планування і управління ним на регіональний рівень пошук стимулів та орієнтирів подальшого розвитку енергетики вимагає формування і реалізації дієвої регіональної енергетичної політики.
У сфері сучасних наукових досліджень проведено значну роботу щодо вирішення низки проблем енергозабезпечення та регіонального розвитку. Науковому розв’язку цих завдань присвячено праці таких науковців, як А. Борисенко, Н. Борисов, В. Вербинський, Б. Данилишин, М. Долішній, С. Дорогунцов, О. Дупак, Г. Забарний, Ф. Заставний, Н. Земляний, Б. Коробко, Є. Крикавський, С. Кудря, Б. Піріашвілі, Я. Побурко, М. Поровський, А. Праховник, Б. Синякевич, О. Суходоля, А. Шидловський, А. Шурчков, А. Щокін та ін.
У наукових працях і дослідженнях особлива увага зосереджується на опрацюванні окремих проблем розвитку енергетики, стратегічних питань підвищення ефективності виробництва та споживання енергоресурсів, ринкових перетворень в енергетичній сфері тощо. Разом з тим, подальшого наукового пошуку потребують комплексне висвітлення теоретико-прикладних, концептуальних основ розвитку та реалізації регіональної енергетичної політики, розробки на їх основі науково обґрунтованих рекомендацій господарським органам та владним структурам. Важливість зазначених проблем, їх теоретична і практична значимість зумовили вибір теми дисертаційної роботи, окреслили її мету та постановку основних завдань.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з науковою проблематикою Інституту регіональних досліджень НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвиток регіональної енергетичної політики: концептуальні засади та напрямки реалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок