Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еколого-економічні засади формування кореневих цін на деревину

Еколого-економічні засади формування кореневих цін на деревину

Назва:
Еколого-економічні засади формування кореневих цін на деревину
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Холявка Володимир Зеновійович
УДК 630*95+630*652
Еколого-економічні засади формування
кореневих цін на деревину
Спеціальність 08.08.01 - Економіка природокористування і охорони
навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному лісотехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Синякевич Ігор Макарович,
Український державний лісотехнічний університет,
завідувач кафедри економіки та менеджменту
лісових підприємств
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Дяченко Яків Якович,
Науково-дослідний економічний інститут Мінекономіки
та з питань європейської інтеграції України,
завідувач відділу проблем економіки лісового господарства
та природокористування
- кандидат економічних наук
Матвеєв Микола Едуардович,
Український державний лісотехнічний університет,
старший викладач кафедри менеджменту
зовнішньоекономічної діяльності
Провідна установа - Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, відділ з проблем використання і
охорони лісових ресурсів, м. Київ
Захист відбудеться “24” грудня 2003 р. о 11 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.01 в Українському державному лісотехнічному університеті за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий 21 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.Я.Кіндрат


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні склалася складна еколого-економічна ситуація. У зв’язку з погіршенням стану довкілля і небажаними змінами клімату виникає об’єктивна потреба в тому, щоб через національну лісову політику добиватися виконання міжнародних екологічних угод, що стосуються стану лісу і використання лісових ресурсів. Багаточисельні наукові праці підтверджують, що національна лісова політика України повинна бути спрямована на реформування лісового господарства на засадах ринкової економіки, на втілення в практику лісокористування принципів сталого розвитку лісового господарства, що були проголошені на Міжнародній конференції ООН в Ріо-де-Жанейро (1992) та підтримані Європейським парламентом, конференціями міністрів європейських країн (Гельсінкі – 1994, Лісабон – 1998, Відень - 2002). Для втілення цієї лісової політики в життя необхідно оновити порядок справляння плати за спеціальне використання ресурсів деревини в лісах України, враховуючи світовий (в першу чергу європейський) досвід ведення лісового господарства та національні традиції лісокористування.
Вагомий внесок у вирішення теоретичних та методичних проблем еколого-економічної оцінки та платного користування природними ресурсами зроблений в роботах А.М.Бобка, М.А.Бурдіна, П.В.Васильєва, С.А.Генсірука, Л.С.Гринів, Б.М.Данилишина, М.І.Долішнього, Я.Я.Дяченка, Я.В.Коваля, М.І.Кожухова, А.С.Лазарєва, О.В.Нєвєрова, А.П.Петрова, С.В.Почінкова, П.Пірса, К.Прайса, І.М.Синякевича, Ю.Ю.Туниці, В.К.Шкатова. Разом з тим, проблема платного використання лісових ресурсів державного значення потребує подальшого вивчення та обґрунтування.
Актуальність дисертаційної роботи визначається тим, що вона спрямована на вирішення цієї проблеми. При цьому теоретичні питання справляння плати за спеціальне використання деревини в процесі рубок головного і проміжного користування лісом розглядаються в рамках концепції сталого ведення лісового господарства і лісової політики, яка передбачає організацію лісокористування на засадах ринкової економіки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно з напрямами державних програм та досліджень за тематикою науково-дослідних робіт кафедри економіки і менеджменту лісових підприємств Українського державного лісотехнічного університету, що виконані в рамках таких тем: “Розробка нормативів кореневої плати за деревину і живицю” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Еколого-економічні засади формування кореневих цін на деревину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок