Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО І МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО ПОРУШЕНЬ

ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО І МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО ПОРУШЕНЬ

Назва:
ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО І МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО ПОРУШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЯЩЕНКО ЮРІЙ БОРИСОВИЧ
УДК: 616.89-053.4:613.342.5]-06:574/477.85
ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ
ДОШКІЛЬНОГО І МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО ПОРУШЕНЬ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Безруков Леонід Олексійович Буковинська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри дитячих хвороб №1
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Неділько Віктор Петрович
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, зав. відділом наукових проблем організації медичної допомоги дітям і матерям
- доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АПН України Берзінь Валерій Іванович
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, м.Київ, зав. кафедрою гігієни дітей і підлітків
Провідна установа:
Український науково-дослідний інститут охорони здоров’я дітей і підлітків МОЗ України, м.Харків, відділення гігієни дітей і підлітків
Захист відбудеться “ 14 ” березня 2000 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство і гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 8)
Автореферат розісланий “ 20 ” січня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здоров’я дитини, що передбачає гармонійність її фізичного та психічного розвитку на фоні соціального благополуччя є однією із актуальних та соціально зна-чимих проблем [Лукьянова Е.М., 1987, Попов О.И., 1998, Gortmaker Sl., 1990]. Особливий інтерес при вивчені цієї проблеми приділяється дошкільному періоду, на протязі якого відбувається не тільки інтенсивний розвиток всіх психічних функції, але і закладка фундаменту пізнавальних здібностей людини [Проколиенко Л.Н., 1990, Эльконин Д.Б., 1995, Обухова Л.Ф., 1995].
Існуючі літературні дані показують, що соматична патологія, екологічні та соціальні кризові ситуації є етіологічними чинниками нервово-психічних захворювань [Аванесова Е.Г., 1993, Фокеева Е.Г., 1995, Антропов Ю.Ф., 1996]. Але особливості пізнавального розвитку дитини на фоні незначних відхилень в її соматичному стані, мікросоціальних характеристик та несприятливих екологічних стимулів низької інтенсивності з врахуванням їх комплексного впливу на організм дитини ще вивчені недостатньо, що утруднює формування профілактично-реабілітаційних заходів серед дітей.
Виходячи з вищевказаного, комплексна оцінка факторів ризику порушень когнітивного розвитку дитини представляється актуальною та перспективною в плані оптимізації медико-психологічних лікувально-профілактичних та корекційних заходів серед дітей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертаційна робота виконана в межах комплексної теми науково-дослідного інституту медико-екологічних проблем МОЗ України “Вивчити поєднаний вплив несприятливих екологічних факторів і малих доз радіації на здоров’я дітей дошкільних установ з метою розробки заходів по зниженю їх захворюваності” (номер реєстрації 019UO29775).
Мета дослідження. Удосконалити медико-психологічні заходи корекції порушень психічного розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку на основі вивчення факторів ризику порушень їх пізнавальної діяльності.
Основні задачі дослідження.
1)
Методом ретроспективної когорти провести вивчення особливостей розвитку дітей молодших шкільних класів на протязі їх дошкільного періоду та визначити фактори ризику порушень їх пізнавального розвитку та успішного навчання в школі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИЙ РОЗВИТОК ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО І МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО ПОРУШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок