Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ АГРОФОРМУВАНЬ Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ АГРОФОРМУВАНЬ Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ АГРОФОРМУВАНЬ Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,58 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ
УНІВЕРСІТЕТ
Самілик Тамара Миколаївна
УДК 631.115.1 (477.63.)
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ АГРОФОРМУВАНЬ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Мельник Леонід Юхимович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет,
завідувач кафедри економічної теорії та
економіки сільського господарства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Перебийніс Василь Іванович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри менеджменту;
 
кандидат економічних наук, доцент
Олійник Віктор Якович,
Дніпропетровський державний
фінансово-економічний інститут
Міністерства фінансів України,
завідувач кафедри фінансів.
Провідна установа – Науковий національний центр „Інститут аграрної економіки УААН”, відділ підприємництва, м. Київ.
Захист відбудеться 25 червня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 24 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджень. Ринкова трансформація суспільного сектора сільського господарства передбачає передусім формування приватних підприємницьких агроформувань. У більшості країн світу вони займають пріоритетне місце в аграрній сфері економіки. Приватному підприємництву притаманний великий потенціал щодо самозабезпечення високого рівня мотивації власника-господаря до сумлінної і творчої праці, безпосередньої матеріальної зацікавленості і відповідальності за результати господарської діяльності. В силу особливостей аграрного виробництва це виступає ключовим чинником його високої продуктивності й ефективності. І не випадково аграрна реформа в України почалася з формування приватного підприємницького сектора. Багато вітчизняних дослідників відзначали його великий потенціал щодо прискорення ринкових реформ. Однак приватний підприємницький сектор не отримав належного розвитку. Нині тут виробляється біля 10% усієї валової продукції сільського господарства, а в натуральних господарствах населення майже 60%, що характеризує відсталість аграрного сектора. Тільки підприємницькі агроформування у змозі забезпечити на належному рівні продовольчу безпеку країни.
Успішний розвиток приватного аграрного бізнесу потребує створення у суспільстві відповідного ринково-підприємницького середовища. Нині воно не тільки не сприяє розвитку приватного аграрного бізнесу, але у значній мірі гальмує цей процес. За цих умов слід виходити з необхідності пошуку й ефективного здійснення системних заходів і дій щодо його подальшого розвитку.
Потенціал і проблеми приватного підприємництва у сільському господарстві завжди привертали до себе пильну увагу економістів-аграрників. Серед них необхідно відмітити праці М. Тугана-Барановського, О.В. Чаянова, А.А. Конигіна, Ю.С. Баландіна.
В Україні проблеми становлення і розвитку приватних підприємницьких агроформувань, і передусім фермерства, розглядаються у працях П.М. Макаренка, А.В. Македонського, М.Й. Маліка, В.Я. Месель-Веселяка, Л.Ю. Мельника, В.М. Нелепи, О.М. Онищенка, П.Т. Саблука, В.В. Юрчишина та багатьох інших.
Дослідження й узагальнення численних праць щодо приватного аграрного бізнесу і досвіду його становлення в Україні дали можливість встановити, що окремі питання цієї багатопланової проблеми залишаються не достатньо дослідженими. Зокрема визначення сутності приватних підприємств, обґрунтованість їх виділення в окрему групу, відносини їх власників з найманими працівниками, порівняння економічного потенціалу фермерських господарств і приватних підприємств, а відповідно перспектив їх розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ АГРОФОРМУВАНЬ Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок