Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ

СТАНОВЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЛЕХАНОВ ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 334.722.2
СТАНОВЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Вініченко Ігор Іванович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
доцент кафедри економічної теорії та економіки
сільського господарства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Перебийніс Василь Іванович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент
Олійник Віктор Якович,
Дніпропетровська державна фінансова академія,
завідувач кафедри фінансів
 
Провідна установа – Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки УААН”, відділ підприємництва, м. Київ.
Захист відбудеться 1 липня 2005 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “ 31” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За роки аграрної реформи відбулися радикальні зміни у відносинах власності й господарювання, нагромаджено критичну масу приватної власності на землю та майно, створено мережу різних агроформувань, техніко-технологічного і заготівельно-збутового сервісу, ринкову інфраструктуру. Створена багатоукладність виробництва в аграрній сфері, функціонують різні рівноправні форми господарювання, засновані на приватній власності на землю в поєднанні з індивідуальною, сімейною та колективною формами організації праці. Сучасна аграрна сфера функціонує на ринкових засадах. І в цьому аспекті відбулася ринкова трансформація існуючої раніше моделі аграрної економіки. Водночас функціонуючий нині аграрний сектор за продуктивністю і ефективністю поступається останній, а тим більше розвиненим країнам. Це зумовлено багатьма чинниками. Головний з них – в Україні не створений потужний сектор великих підприємницьких агроформувань. Близько 2/3 валової продукції сільського господарства виробляється в секторі переважно натуральних господарств населення. За такої господарської структури аграрного виробництва Україна не в змозі забезпечити на належному рівні продовольчу безпеку країни, конкурентоспроможність на внутрішньому та зовнішньому аграрних ринках.
У науковій вітчизняній літературі опубліковано чимало праць, в яких досліджуються теоретичні та практичні аспекти функціонування ринкових форм господарювання на селі, насамперед, таких науковців як: П.І.Гайдуцького, П.М.Макаренка, М.Й. Маліка, Л.Ю. Мельника, В.Я. Месель-Веселяка, О.М.Онищенка, П.Т.Саблука, В.В. Юрчишина та багатьох інших.
У цілому науковими дослідженнями в тій чи іншій мірі охоплено більшість питань, що стосуються сучасного розвитку форм аграрного виробництва в Україні. Разом з тим, слід зазначити, що більша увага приділяється дрібному та малому бізнесу, і менша – великим підприємницьким структурам. Саме ця проблематика вимагає поглибленого теоретичного та практичного опрацювання з урахуванням регіонального характеру виробничих відносин. Це насамперед стосується удосконалення системи управління, впорядкування внутрішньогосподарських трудових відносин, менеджменту кадрового потенціалу, оптимізації виробничо-галузевої структури, підвищення рівня соціальної захищеності працівників підприємства, створення умов для залучення інвестицій. Все це зумовило вибір теми, об’єкт і предмет дослідження, визначило її актуальність та соціально-економічну значимість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок