Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-математичне моделювання діяльності ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО КОМПЛЕКСУ

Економіко-математичне моделювання діяльності ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО КОМПЛЕКСУ

Назва:
Економіко-математичне моделювання діяльності ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО КОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Міністерство освіти і науки України
Міжнародний науково-навчальний центр ЮНЕСКО
інформаційних технологій та систем
Іванова Валентина Василівна
УДК 330.4; 330.47; 338.46
Економіко-математичне моделювання
діяльності ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО КОМПЛЕКСУ
08.03.02 - економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному науково- навчальному центрі ЮНЕСКО інформаційних технологій та систем Національної Академії наук України і Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Бакаєв Олександр Олександрович,
Міжнародний науково-навчальний центр ЮНЕСКО
інформаційних технологій та систем Національної
Академії наук України і Міністерства освіти і науки України, радник дирекції
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Чумаченко Микола Григорович,
радник Президії Національної Академії наук України
кандидат економічних наук
Тимашова Ліана Анатоліївна,
Міжнародний науково-навчальний центр ЮНЕСКО інформаційних технологій та систем Національної Академії наук України і Міністерства освіти і науки України, завідуюча відділом.
Провідна установа Київський національний економічний університет
Захист відбудеться 18.06.2002 року о 14-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.171.02 у Міжнародному науково- навчальному центрі ЮНЕСКО інформаційних технологій та систем Національної Академії наук України і Міністерства освіти і науки України за адресою:
03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова. 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кібернетичного центру НАН України, 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
Автореферат розісланий16.05.2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради РЕВІН В.А
.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зростання інформаційних потоків та розвиток нових інформаційних технологій свідчать про те, що держава йде шляхом формування інформатизованого суспільства. В ньому визначальним фактором є знання, а доступ до інформації - життєвою необхідністю. Інформація розглядається як один з головних стратегічних ресурсів держави, а забезпечення її доступності - одним з напрямків її політики.
Актуальність теми обумовлена зростанням значення інформації в суспільстві, необхідністю створення та розвитку ринку інформації та інформаційних послуг для використання їх як факторів виробництва наряду з ринками природних ресурсів, праці та капиталу.
Необхідність задоволення потреб суспільства в інформаційних послугах підвищує значення інформаційної інфраструктури. Забезпечення нею високого рівня інформаційного обслуговування зараз є актуальною проблемою та викликає необхідність пошуку оптимальної структурної одиниці сфери інформаційного обслуговування, яка б забезпечила право громадян та соціальних інститутів суспільства на вільне отримання інформації, забезпечила широкий доступ до неї та зберегла знання для майбутніх поколінь.
Такими питаннями традиційно займалася бібліотека, яка має значний досвід збирання, систематизації, предметизації, зберігання, організації доступу до інформаційних ресурсів і вже має значний їх резерв. Подальша робота з накопичування інформації та надання доступу до неї користувачам стримується з боку більшості бібліотек обмеженістю коштів, нестачею приміщень, недостатньою швидкістю при пошуку інформації.
Розвиток сучасних інформаційних технологій дозволив надавати та використовувати інформацію в електронному вигляді, прискорити процес її пошуку, сприяв ліквідації монополії бібліотеки на інформаційне обслуговування. Але сучасні інформаційні структури, що виникли на основі нових інформаційних технологій, електронні бібліотеки та Інтернет недоступні для більшості населення. Вони не здатні кваліфіковано обробити та систематизувати зростаючий обсяг розсіяної інформації. Головне ж, що об'єднує всі існуючі інформаційні структури, - це недосконала пошукова система для здійснення як бібліографічного, так і фактографічного пошуку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Економіко-математичне моделювання діяльності ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО КОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок