Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Біоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодового саду від шкідників в Лісостепу України

Біоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодового саду від шкідників в Лісостепу України

Назва:
Біоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодового саду від шкідників в Лісостепу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
51,79 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Національний аграрний університет
Дрозда Валентин Федорович
УДК 632.937:634.11
Біоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодового саду від шкідників
в Лісостепу України
03.00.09 – ентомологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті захисту рослин Української академії аграрних наук
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
член-кореспондент УААН,
Хоменко Іван Іванович,
Мліївський інститут садівництва ім. Л.П.Симеренка УААН, директор.
доктор сільськогосподарських наук, професор,
член-кореспондент КАН
Славгородська-Курпієва Лідія Єпіфанівна,
Кримський державний аграрний університет, завідувач кафедри захисту рослин
доктор біологічних наук, професор
Бровдій Василь Михайлович,
Український державний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, завідуючий кафедрою зоології
Провідна установа: Харківський державний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва, кафедра ентомології, Міністерства аграрної політики України, м.Харків
Захист дисертації відбудеться: 28 листопада 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус №10, читальний зал.
Автореферат розісланий 27 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Менджул В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Орієнтація заходів із захисту рослин як і всіх процесів вирощування с.-г. культур на природоохоронну та екологічно безпечну основу передбачає більш інтенсивну інтеграцію різноманітних методів зниження шкодочинності комплексу рослиноїдних видів комах. Стратегічне спрямування галузі тепер та в майбутньому грунтується на переважному використанні хімічних засобів. Ця тенденція розвитку галузі захисту рослин притаманні у світі, такою вона є і в Україні.
Разом з тим, розвиваються міждержавні та республіканські програми з охорони природи та біосфери в цілому від забруднень, спрямовані на покращання природовикористання. Певну небезпеку реального та потенційного забруднення навколишнього середовища становить застосування пестицидів. В зв’язку з цим, оптимізація хімічного захисту рослин вимагає обгрунтованого обмеження обсягів обробки отруйними речовинами за рахунок інтеграції хімічного методу з іншими методами захисту сільськогосподарських культур від шкідливих комах, перш за все - біологічним. Останній відіграє суттєву роль як складова частина інтегрованих систем із захисту рослин. Проте, забезпечити належний захист рослин лише на засобах біологічного контролю фітофагів без ризику економічно відчутних втрат урожаю не можливо. У той же час, отримання гігієнічно чистої продукції, у тому числі придатної для потреб дитячого харчування на основі зниження обсягів хімічних обробок на значних площах, в т.ч. забруднених радіонуклідами, є цілком можливим та доцільним, перш за все на плодових та овочевих культурах, урожай яких використовується у свіжому або консервованому вигляді.
Народно-господарська важливість цієї проблеми зумовлює актуальність дослідження питань, що становлять тему дисертаційної роботи.
Практика біологічного контролю шкодочинності фітофагів має багато успішних прикладів. Використання тим чи іншим чином природних ворогів шкідників - ентомофагів та ентомопатогенів є основним засобом обмеження чисельності популяцій комах-фітофагів. Історично формування агроценозів розвивалося без відповідної уваги до діяльності ентомофагів, що в результаті загострило природоохоронні проблеми. Основні технологічні процеси землеробства та, що особливо парадоксально, самої галузі захисту рослин, виявилися в екологічному протиріччі з діяльністю популяцій ентомофагів, порушення їх біоценотичних зв’язків, що унеможливлює ефективне використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 Реферат на тему: Біоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодового саду від шкідників в Лісостепу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок