Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРИЧНИЙ СУМІСНИЙ ДВОХПАРАМЕТРОВИЙ КОНТРОЛЬ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ БАГАТОЖИЛЬНИХ КАБЕЛІВ

ЕЛЕКТРИЧНИЙ СУМІСНИЙ ДВОХПАРАМЕТРОВИЙ КОНТРОЛЬ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ БАГАТОЖИЛЬНИХ КАБЕЛІВ

Назва:
ЕЛЕКТРИЧНИЙ СУМІСНИЙ ДВОХПАРАМЕТРОВИЙ КОНТРОЛЬ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ БАГАТОЖИЛЬНИХ КАБЕЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Рудаков Сергій Валерійович
УДК 621.315.
ЕЛЕКТРИЧНИЙ СУМІСНИЙ ДВОХПАРАМЕТРОВИЙ КОНТРОЛЬ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ БАГАТОЖИЛЬНИХ КАБЕЛІВ
Спеціальність 05.11.13. – прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському військовому університеті, Міністерство оборони України, м. Харків
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Козлов Валентин Євгенович,
Харківський військовий університет,
доцент кафедри метрології та стандартизації
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Гурин Анатолій Григорович,
Національний технічний університет “ХПІ”,
завідувач кафедри електроізоляційної і
кабельної техніки
кандидат технічних наук, доцент
Невзлін Борис Ісакович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
заступник зав. кафедри електромеханіки
Провідна установа: Національний технічний університет радіоелектроніки,
кафедра метрології та вимірювальної техніки,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 4 лютого 2003р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.09 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002. м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “3” __01____ 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Горкунов Б.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Безпека експлуатації ядерних об’єктів значною мірою залежить від стану та перевантажної здатності трас силових та контрольних кабелів, що використовуються в системах внутріреакторного контролю. Систематичні спостереження за якістю кабельних трас, які включають і лабораторні дослідження на відібраних зразках-свідках, є основою своєчасного виявлення дрейфу параметрів і вжиття адекватних заходів аж до заміни застарілих виробів новими.
Останніми роками вимоги до кабелів для ядерних об’єктів суттєво зросли. Разом з тим з’явилися нові методики та більш чутливі прилади, в тому числі цифрові, що дають змогу здійснювати неруйнівний контроль кабелів на вищому технічному рівні.
Для оцінки стану ізоляції застосовується близько півтора десятка різних показників: механічних, теплофізичних, фізико-хімічних, електричних. Електричні показники (опір, ємність, тангенс кута діелектричних втрат, пробивна напруга, абсорбційні характеристики) привабливі тим, що можуть бути визначені як на зразках-свідках, так і на діючих виробах (крім руйнівних випробувань). Проте електричні показники дають, як правило, інтегральну оцінку якості ізоляції.
Завданням даного дослідження стала розробка такої методики електричних обстежень ізоляції кабелів, за якою з’явилася б можливість оцінювати показники якості кожного із компонентів ізоляції окремо, а не всієї конструкції в цілому. Для цього електромагнітне поле слід локалізувати в окремій ділянці конструкції: в ізоляції тільки однієї з жил. Частка цього поля може проникати і в сусідні елементи конструкції. Щоб із результатів таких вимірювань – так званих сукупних вимірювань - виділити внесок саме вибраного елемента, треба виконати ряд подібних вимірювань, локалізуючи поле кожного разу дещо по-іншому. Тоді невідомі показники якості окремих ділянок контрукції знайдуться в результаті розв’язку відповідних систем алгебраїчних рівнянь (САР). В окремих випадках САР можуть бути лінійними (СЛАР).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася згідно з “Концепцією державних систем стандартизації, метрології та сертифікації” // Постанова Кабінету Міністрів України від 16.08.94 р.” та “Програмою випробувань та досліджень в АТ ВНДІКП зразків кабелів типу КПЕТІнг, відібраних з трас енергоблоків Запорізької АЕС”// М., АТ ВНДІКП, 1998.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕЛЕКТРИЧНИЙ СУМІСНИЙ ДВОХПАРАМЕТРОВИЙ КОНТРОЛЬ СТАНУ ІЗОЛЯЦІЇ БАГАТОЖИЛЬНИХ КАБЕЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок