Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міжнародний відділ новин на телебаченні: організаційний, жанрово-творчий і технологічний потенціал

Міжнародний відділ новин на телебаченні: організаційний, жанрово-творчий і технологічний потенціал

Назва:
Міжнародний відділ новин на телебаченні: організаційний, жанрово-творчий і технологічний потенціал
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,56 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Малий Михайло Володимирович
УДК 070:7.097
Міжнародний відділ новин на телебаченні: організаційний, жанрово-творчий і технологічний потенціал
10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі міжнародної журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Шкляр Володимир Іванович,
Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародної журналістики.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Демченко Володимир Дмитрович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри журналістики,
декан факультету систем і засобів масової комунікації;
кандидат філологічних наук, доцент
Слісаренко Ігор Юрійович,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
віце-президент зі зв’язків з громадськістю
Провідна організація – Львівський національний університет імені Івана Франка
(Міністерство освіти і науки України)
Захист відбудеться “11” квітня 2005 року о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 62.
Автореферат розіслано “10” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор Сидоренко Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Нова українська міжнародна журналістика покликана реагувати на завдання, які випливають з потреб утвердження авторитету нашої держави на міжнародній арені та світового розвитку в умовах глобалізації та інтеграції. Перед нею виникає необхідність оволодівати новими науковими, прогресивними механізмами роботи з міжнародною інформацією, орієнтуючись на кращі зразки світової і, передусім, європейської преси. Водночас, позбуваючись старих штампів мислення й письма, варто пропонувати нетрадиційні, професійні схеми розв’язання проблем міжнародного життя. У цьому сенсі вибір теми зумовлений і тим, що без розуміння нових інформаційних потоків, оволодіння ними і їхнього осмислення, неможлива дієвість національних ЗМІ, разом з тим втрачається можливість інтеграції національного інформаційного простору у світовий.
Актуальність наукового дослідження зумовлена і потребою вироблення нових методологічних засад щодо специфіки функціонування сучасних аудіо-візуальних ЗМІ, насамперед, телебачення, яке є безпосереднім об’єктом вивчення в міжнародному режимі. Також актуальною залишається проблема більшого удосконалення інструментарію впливу на громадську думку, суспільну свідомість і поведінку за допомогою телебачення. Для України актуальною проблемою є систематизація практичних знань на основі наукового підходу. Підготовка науково-методичних розробок з означеної теми сприятиме більш активному формуванню вітчизняної школи фахівців.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дисертаційне дослідження здійснене в рамках комплексної науково-дослідної програми Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка “Системи масової комунікації та світовий інформаційний простір” (№ 01БФ045-01) та наукової програми кафедри міжнародної журналістики ІЖ КНУ “Українська журналістика в контексті світової”.
Мета дисертаційного дослідження обумовлена необхідністю вивчення досвіду організаційно-творчої діяльності міжнародного відділу новин у сучасному інформаційному контексті, його ролі та місця в структурі редакції, зокрема телебачення, а також потребою аналізу специфіки, функціональних особливостей і перспектив у процесі інтеграції національного інформаційного простору у європейський та світовий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Міжнародний відділ новин на телебаченні: організаційний, жанрово-творчий і технологічний потенціал

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок