Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНИЙ РОМАН Г.СЕНКЕВИЧА "ВОГНЕМ І МЕЧЕМ": ДЖЕРЕЛА І ХУДОЖНІЙ ДИСКУРС

ІСТОРИЧНИЙ РОМАН Г.СЕНКЕВИЧА "ВОГНЕМ І МЕЧЕМ": ДЖЕРЕЛА І ХУДОЖНІЙ ДИСКУРС

Назва:
ІСТОРИЧНИЙ РОМАН Г.СЕНКЕВИЧА "ВОГНЕМ І МЕЧЕМ": ДЖЕРЕЛА І ХУДОЖНІЙ ДИСКУРС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,88 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЧУЖА ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 82 (091) (438) Сенкевич
ІСТОРИЧНИЙ РОМАН Г.СЕНКЕВИЧА "ВОГНЕМ І МЕЧЕМ":
ДЖЕРЕЛА І ХУДОЖНІЙ ДИСКУРС
10.01.03 - література слов’янських народів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі полоністики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
РАДИШЕВСЬКИЙ Ростислав Петрович,
завідувач кафедри полоністики інституту філології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
БУЛАХОВСЬКА Юлія Леонідівна,
провідний науковий співробітник-консультант
Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України
кандидат філологічних наук
ЯКОВЕНКО Сергій Миколайович,
доцент кафедри філології
Національного університету "Києво-Могилянська академія"
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка,
Кафедри слов'янської філології та польської філології
Захист відбудеться 02.04. 2007 р. о __13-30___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 1 березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаєвська Н.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Генрик Сенкевич (1846-1916) – один із найпопулярніших польських письменників-класиків. У кращих своїх творах він виступав як основоположник реалізму, а його художнє слово відіграло велику роль у розвитку польської літератури. Перший історичний роман Г.Сенкевича „Вогнем і мечем” (друкувався в періодиці у 1883-1884 рр.) став новаторським у жанровому плані, однак контроверсійним у трактуванні історичних подій. У Польщі він „досі детермінує (звичайно ж, на популярному рівні) інтерпретацію польсько-українського минулого”Grabowicz G. Ukraina // Sіownik literatury polskiej XIX wieku / Pod red. J.Bachуrza i A.Kowalczykowej. – Wrocіaw: Zakіad Narodowy im. Ossoliсskich, 1991. – S. 981., залишаючись одним із наріжних каменів польської національної ідентичності: „Процеси загарбницької колонізації Польщі в ХІХ і ХХ ст. та протилежні їм мрії Сенкевича про колонізацію інших витворили у чомусь парадоксальну польську постколоніальну ментальність” Janion M. Niesamowita Sіowiaсszczyzna. Fantazmaty literatury. – Krakуw: Wydawnictwo Literackie, 2006. – S.6..
Рецепція „Вогнем і мечем” постійно супроводжувалася надзвичайною емоційністю. Після появи твору протягом декількох десятків років вирували пристрасті в колах польських критиків, літературознавців, письменників: більшість сприйняла твір захоплено, зокрема С.Тарновський, Ю.Б.Залеський, В.Дзєдушицький, С.Кшемінський, натомість Болеслав Прус, П.Хмєльовський, П.Свєнтоховський виступили проти спотворення історичної дійсності, ідеалізації жорстокої магнатської політики в Україні та викривленого зображення козацтва. Через двадцять років після виходу „Вогнем і мечем” полеміку ініціювали С.Бжозовський і В.Налковський, критикуючи ідейні основи трилогії Г.Сенкевича. У нових суспільно-політичних умовах другої Речі Посполитої (період міжвоєнного двадцятиліття) з'явилися численні її літературознавчі дослідження – К.Войцєховського, С.Ляма, Ю.Кіяса, Ю.Кляйнера та інших. Польський історик О.Гурка опублікував серію статей, які згодом склали книгу "Вогнем і мечем" та історична дійсність" (1934Він вважав, що картина минулого була змальована Сенкевичем неправдиво. Погляди цього вченого викликали бурхливу дискусію і змусили багатьох його колег (наприклад, З.Лясоцький, B.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІСТОРИЧНИЙ РОМАН Г.СЕНКЕВИЧА "ВОГНЕМ І МЕЧЕМ": ДЖЕРЕЛА І ХУДОЖНІЙ ДИСКУРС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок