Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ДОКТРИНИ ЛІВИХ ПАРТІЙ УКРАЇНИ В СУЧАСНИЙ ПЕРІОД

ПОЛІТИЧНІ ДОКТРИНИ ЛІВИХ ПАРТІЙ УКРАЇНИ В СУЧАСНИЙ ПЕРІОД

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ДОКТРИНИ ЛІВИХ ПАРТІЙ УКРАЇНИ В СУЧАСНИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
УДК 329.055.4.14’15
ПЕРЕГУДА Євген Вікторович
ПОЛІТИЧНІ ДОКТРИНИ
ЛІВИХ ПАРТІЙ УКРАЇНИ В СУЧАСНИЙ ПЕРІОД
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор політичних наук, професор
КРЕСІНА Ірина Олексіївна
Київський національний університет будівництва
і архітектури, професор кафедри політичних наук
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
НАУМКІНА Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського, завідувач кафедри політичних наук
доктор історичних наук, професор
ГОНЧАРУК Григорій Іванович,
Одеський політехнічний університет, завідувач кафедри історії України
Провідна установа:
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
НАН України, відділ теоретичних і прикладних проблем
політології, м. Київ
Захист відбудеться “19” квітня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “18” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена насамперед потребою в управлінні політичними процесами, становленням політичних інститутів, до яких належать політичні партії, зокрема лівого спрямування. В Україні вони нині контролюють значну частину електорату, активно впливають на процес прийняття політичних рішень. Ліві партії певною мірою визначають діяльність деяких міжнародних організацій, що подекуди використовуються як знаряддя впливу на політичні процеси в Україні.
Інтерес до доктринального розвитку лівих партій України зумовлюється також перехідним характером суспільства, складністю прогнозування наслідків суспільних трансформацій, високим рівнем політичного впливу, зокрема партій, на процес реформування. В цих умовах важливого значення набуває осмислення і врахування в політичному житті тлумачення лівими сутності та шляхів здійснення реформ, можливості інтеграції їх до державотворчих процесів.
Інтереси розвитку політичної науки, в свою чергу, вимагають рефлексії динаміки розвитку її об’єкта. При цьому науковий інтерес спрямовується на виявлення особливостей партійної структуризації у період формування суспільства з новою соціальною структурою, з’ясування ролі й місця партій та інших традиційних інститутів громадянського суспільства у цьому процесі.
Важливого значення набуває аналіз осмислення лівими партіями в нових суспільних умовах базових принципів лівого руху – свободи, солідарності, справедливості. Це дає змогу не лише з’ясувати ступінь адекватності відображення ними соціальних реалій, а й рівень рефлексії політичною та суміжними науками значення даних принципів у процесі становлення нового суспільства.
Теоретичні проблеми еволюції місця традиційних інститутів громадянського суспільства, самого поняття політичної демократії в умовах стрімких суспільних змін розглядаються в працях зарубіжних дослідників А.Арато, Г.Вайнштейна, Д.Ватанукі, Р.Даля, О.Енкарнасьйона, Т.Карозерса, М.Кастельса, М.Кроз’є, Р.Патнема, Р.Сакви, Б.Капустіна, А.Ковлера, І.Пантіна, І.Хакамади, українських науковців Д.Видріна, В.Танчера, С.Тицького, С.Топалової та інших.
Питання розвитку політичної філософії та ідеології лівого руху України перебували в полі зору вітчизняних науковців на рубежі 1980-1990-х років, і вже у 1991-1995 роках з’явились перші синтетичні праці (А.Білоуса, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ДОКТРИНИ ЛІВИХ ПАРТІЙ УКРАЇНИ В СУЧАСНИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок