Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ СПІВПОЛІМЕРИЗАЦІЇ СІРКИ З ДИЦИКЛОПЕНТАДІЄНОМ

ТЕХНОЛОГІЯ СПІВПОЛІМЕРИЗАЦІЇ СІРКИ З ДИЦИКЛОПЕНТАДІЄНОМ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ СПІВПОЛІМЕРИЗАЦІЇ СІРКИ З ДИЦИКЛОПЕНТАДІЄНОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ "КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Гуглич Сергій Іванович
УДК 661.21
ТЕХНОЛОГІЯ СПІВПОЛІМЕРИЗАЦІЇ СІРКИ З ДИЦИКЛОПЕНТАДІЄНОМ
Спеціальність 05.17.01 - Технологія неорганічних речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович,
Національний університет "Львівська політехніка", кафедра екології та охорони навколишнього середовища, завідувач
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Столяренко Геннадій Степанович,
Черкаський державний технологічний університет, кафедра хімічної технології неорганічних речовин, завідувач
кандидат технічних наук, доцент Ковальчук Олександр Васильович.
Вінницький державний педагогічний університет, кафедра хімії, завідувач
Захист відбудеться "16" січня 2008 року о 15"° годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26,002,13 в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, Київ-56, просп. Перемоги, 37, НТУУ "КПІ", корпус № 4, велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Національного, технічного університет}' України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37
Автореферат розісланий "7" грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доц. Т.І. Мотронюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Одним із важливих спеціальних видів елементної сірки є її нерозчинна модифікація - полімерна сірка. Через цінні, специфічні властивості полімерна сірка одержала широке застосування в господарстві розвинутих країн світу. Заміна звичайної сірки на полімерну забезпечує покращення експлуатаційних властивостей гумовотехнічних виробів, збільшує механічні та гідрофобні властивості асфальто – бітумних покриттів, сіркоцементів та сіркобетонів.
На даний час не існує єдиної думки щодо найраціональнішого методу виробництва полімерної сірки з грудкової, оскільки існуючі методи мають як переваги, так і недоліки, внаслідок яких на теренах країн СНД багатотоннажне виробництво цього продукту відсутнє. Тому потреба в полімерній сірці задовольняється за рахунок імпорту. Відтак, пошук та освоєння ефективних технологій виробництва полімерної сірки є актуальною проблемою хімічної промисловості. Серед можливих шляхів вирішення цієї проблеми найбільший інтерес викликає розроблення технології одержання полімерної сірки шляхом співполімеризації елементної сірки з органічними ненасиченими вуглеводнями. Промислове виробництво полімерної сірки за методом співполімеризації дало б змогу не тільки забезпечити народне господарство цінним продуктом, але й вирішити екологічне питання – залучити відходи очищення нафти та газу від сірки у промислове виробництво, адже у зв’язку з посиленням екологічних вимог до вуглеводневих продуктів та запровадження в Україні з 2008 року стандарту Євро – 3 глибина очищення нафтопродуктів від сполук сірки збільшується в десятки разів, що спричинить появу на ринку України тисячі тонн відносно дешевої грудкової сірки.
Проведені пошукові дослідження та техніко – економічні розрахунки свідчать про ефективність процесу співполімеризації сірки та його економічну доцільність. Тому створення ефективної та енергоощадної технології співполімеризації сірки з дициклопентадієном (ДЦПД) є актуальним завданням, вирішення якого дасть Україні можливість отримати гумовотехнічні вироби з покращеними експлуатаційними властивостями та одночасно зменшити техногенне навантаження на природне середовище.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно з планом науково-дослідницької роботи кафедри "Хімічна інженерія та промислова екологія" Національного університету "Львівська політехніка" з проблеми "Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології" згідно з науково – технічною програмою Міністерства освіти і науки України, № держреєстрації 0194 U 029586.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ СПІВПОЛІМЕРИЗАЦІЇ СІРКИ З ДИЦИКЛОПЕНТАДІЄНОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок