Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИЧНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ СТИЛІСТИЧНО МАРКОВАНИХ ПОХІДНИХ ІМЕННИКІВ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ

СЕМАНТИЧНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ СТИЛІСТИЧНО МАРКОВАНИХ ПОХІДНИХ ІМЕННИКІВ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ

Назва:
СЕМАНТИЧНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ СТИЛІСТИЧНО МАРКОВАНИХ ПОХІДНИХ ІМЕННИКІВ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХОДАКОВСЬКА Наталія Григорівна
УДК 811. 112. 2’38
СЕМАНТИЧНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ
СТИЛІСТИЧНО МАРКОВАНИХ ПОХІДНИХ ІМЕННИКІВ
СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі німецької філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник
доктор філологічних наук, професор
Іщенко Ніна Григорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра німецької філології, завідувач кафедри
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Сахарчук Людмила Іллівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра германської філології, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Маєвська Ліна Дмитрівна,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна,
кафедра німецької та французької мов, доцент
Захист відбудеться “ 28 ” березня 2008 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-5, вул.Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий “ 22 ” лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Звернення до теоретичних напрацювань функціональної стилістики відкриває нові можливості для встановлення безпосередніх зв’язків її з фонетикою, лексикологією, з синтаксисом. Тому в сучасній стилістиці поряд з лексичною, морфологічною і синтаксичною стилістикою виділяють ще й словотвірну (Р.Г.Гатауллін, В.О.Горпинич).
Наявність у словотвірній системі німецької мови спеціальних утворень
з оцінним, емоційно-експресивним забарвленням, закріпленість афіксів
і словотвірних структур за певними функціональними стилями свідчать про словотвірну стилістику, її природу, закономірності, мовно-стилістичні ресурси, що пов’язані як із словотвірною, так і стилістичною системами. До проблем словотвірної стилістики належать дослідження стилістичних, емоційно-експресивних характеристик, створених за допомогою словотворчих засобів та виявлення їх виразності при вживанні у різних функціональних стилях.
В стилістичних цілях використовуються всі способи словотворення. Особливу активність виявляє афіксальний, тому що оцінно-експресивні афікси надають похідним іменникам різні види стилістичної маркованості, зумовленої стилістичною потенцією окремих словотворчих афіксів та їх стилістико-функціональним навантаженням.
У мовознавчих студіях неодноразово відзначалась залежність стилістичної маркованості від способу утворення мовних одиниць, від їх словотворчих конституентів. Стилістична маркованість похідних одиниць може виникати від основ стилістично нейтральних або стилістично маркованих слів, за допомогою стилістично маркованих або стилістично нейтральних словотворчих засобів. Проблема зв’язку стилістичної маркованості похідного слова зі словотворчим процесом визначила підходи до проблеми її виникнення: семантико-стилістичний, за яким стилістична маркованість утворюється під час словотвірного акту, при приєднанні стилістично маркованих/стилістично нейтральних афіксів до стилістично маркованих/стилістично нейтральних твірних основ (Г.І.Артемчук, М.П.Брандес, В.М.Виноградова, В.І.Говердовський, Н.Г.Іщенко, С.І.Нешко, Л.І.Сахарчук), при порушенні валентності словотворчих афіксів з твірними основами (К.С.Серажим, М.Д.Степанова, B.Sandig, M.Schlaefer); формально-структурний, теоретичним підґрунттям якого є закладена у словотвірній моделі поряд з семантикою стилістична маркованість (В.І.Говердовський, E.Riesel); функціонально-стильовий, де стилістична маркованість заданого змістом нейтрального похідного слова зумовлюється його функціонуванням в певних функціональних стилях (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕМАНТИЧНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ СТИЛІСТИЧНО МАРКОВАНИХ ПОХІДНИХ ІМЕННИКІВ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок