Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА, ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КАРДІАЛГІЙ І СТЕНОКАРДІЇ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З СУПУТНІМ НЕКАМ’ЯНИМ ХОЛЕЦИСТИТОМ

ДІАГНОСТИКА, ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КАРДІАЛГІЙ І СТЕНОКАРДІЇ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З СУПУТНІМ НЕКАМ’ЯНИМ ХОЛЕЦИСТИТОМ

Назва:
ДІАГНОСТИКА, ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КАРДІАЛГІЙ І СТЕНОКАРДІЇ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З СУПУТНІМ НЕКАМ’ЯНИМ ХОЛЕЦИСТИТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,76 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
НІКОЛЮК Людмила Степанівна

УДК: 616.192.2-008-641616.12-009.72
ДІАГНОСТИКА, ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА
ЛІКУВАННЯ КАРДІАЛГІЙ І СТЕНОКАРДІЇ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ
ХВОРОБУ СЕРЦЯ З СУПУТНІМ НЕКАМ’ЯНИМ ХОЛЕЦИСТИТОМ
14.01.02 – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім.О.О.Богомольця
МОЗ України, м.Київ
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, ЛИЗОГУБ Віктор
Григорович, Національний медичний університеті ім.О.О.Богомольця,
завідувач кафедри факультетської терапії № 2.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор, ВОРОНКОВ Леонід Георгійович, Інститут
кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України, завідувач відділом серцевої
недостатності.
-
доктор медичних наук, професор, СВІНЦИЦЬКИЙ Анатолій Станіславович,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, завідувач кафедри
Госпітальної терапії №2
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім.П.Л.Шупика МОЗ України.
Захист відбудеться ___ _____________2004 року о______годині на засіданні
Спеціалізованної вченої ради Д.26.003.04 Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця за адресою:01003, м.Київ, вул.Л.Толстого, 10.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного
медичного університету ім.О.О.Богомольця (01057, м.Київ, вул.Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий___ ____________2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Кзьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Кардіалгії, що обумовлені патологією біліарної системи, і ішемічна хвороба серця (ІХС) є одними з найбільш акту-альних проблем сучасної медицини [Анохіна Г. А, 1997]. Тому проведення диференційної діагностики кардіалгій, які виникають при захворюваннях білі-арної системи і стенокардії, як однієї з клінічних форм ІХС є важливим аспектом даної проблеми. Протягом останніх років в Україні склалась негативна ситуація щодо збільшення захворюваності, інвалідності та смертності від хвороб серцево-судинної системи і, перш за все, за рахунок ІХС [Амосова О. М., 1998]. За даними Європейського Товариства Кардіологів, 1997, смертність від серце-во-судинної патології в Україні серед чоловіків склала 1490 на 100000 населення, серед жінок, відповідно, 830 на 100000 населення. Значна частота і тривалість тимчасової втрати працездатності, висока смерт-ність від ішемічної хвороби серця, роблять надзвичайно важливими пи-тання діагностики, диференційної діагностики і лікування цього захворювання [Чазов Є.І., 1997].
Важливим аспектом проблеми є необхідність вдосконалення диференційно-діагностичних засобів больового синдрому в ділянці серця. При проведенні диференційної діагностики кардіалгій, обумовлених захворю-ваннями біліарної системи і стенокардії, як однієї з клінічних форм ІХС, необхідно притримуватися відповідних принципів:
І. Максимально використати можливості відомих сучасних методів діагностики і лікування з метою підвищення інформативності даних.
2. Мати чіткий план етапного обстеження хворого з послідовним використанням все більш складних методів обстеження.
Однак, незважаючи на досягнуті успіхи, ряд питань цієї проблеми залишаються недостатньо вивченими, завдяки недостатньо розробленим методам спеціальної діагностики, обмеженим застосуванням велоергометрії, динамічної ехохолецистографії, ехокардіографії та Холтерівського моніторування електрокардіограми [Пелещук А.П., Передерій В.Ф., 1995].
Дискінезії жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) можуть бути причиною розвитку кардіалгій, а у хворих на ішеміч-ну хворобу серця, супутня патологія біліарної системи призводить до прогресування порушень гемодинаміки, погіршує перебіг ішемічної хвороби серця. В зв’язку з цим, велике значення має питання про ме-ханізм виникнення кардіалгій, в результаті впливу хвороб внутрішніх органів на серце.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА, ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КАРДІАЛГІЙ І СТЕНОКАРДІЇ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З СУПУТНІМ НЕКАМ’ЯНИМ ХОЛЕЦИСТИТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок