Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В ТВОРЧОСТІ О.ВАМПІЛОВА

КОНЦЕПЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В ТВОРЧОСТІ О.ВАМПІЛОВА

Назва:
КОНЦЕПЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В ТВОРЧОСТІ О.ВАМПІЛОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ім. Г.С.СКОВОРОДИ
ТРУШЕВСЬКИЙ ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ
УДК 82.09:882
КОНЦЕПЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В ТВОРЧОСТІ О.ВАМПІЛОВА
10.01.02 - російська література
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному університеті Міністерства освіти
України
Науковий керівник
кандидат філологічних наук Гуторов Олександр Михайлович, доцент кафедри історії російської літератури Харківського державного університету
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор І.С. Маспов, завідувач кафедри української
та світової літератури Харківського державного педагогічного університету ім.
Г.С. Сковороди
кандидат філологічних наук В.А Режко, доцент кафедри українознавства Харківського університету внутрішніх справ МВС України
Провідна установа
кафедра історії російської літератури Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка
Захист відбудеться " 26 " листопада 1998 р. о 13 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.03.
у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою:
310168, м. Харків, вул. Блюхера, 2
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди за адресою:
310168, м. Харків, вул. Блюхера, 2
Автореферат розіслано " 23 " жовтня 1998 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________Олексенко О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована робота присвячена визначенню концепції особистості в творчості О.Вампілова, оскільки саме така стійка сукупність поглядів письменника на людину, на її внутрішні та зовнішні орієнтації, надає ідейно-художньої цілісності його мистецькому доробку, дає можливість пояснити в плані змісту специфіку його творчості і, відповідно, визначити її місце в історико-літературному контексті.
Стан питання значною мірою визначається природною для теорії літератури відсутністю єдиної думки щодо сутності явища - художньої концепції особистості - і вживанням самого терміну в різних, по суті, значеннях. Загальним місцем при обговоренні цього питання стало визнання, що до цього часу “не розроблена система категорій концепції особистості, тобто така сукупність ідей, поглядів, принципів, котра на відміну від простої суми була б пронизана єдиною центральною ідеєю, яка б визначала їх взаємозалежність і субординацію”. Бочаров А.Г. Требовательная любовь. Концепция личности в современной советской прозе.-М.: Худож. лит., 1977.-С.21
 
При практично повній відсутності робіт, що спеціально висвітлювали б питання стосовно творчості О.Вампілова, дослідження інших її аспектів обов'язково містять в собі більш-менш вдалі спроби визначення специфіки його героя, позаяк, на загальну думку, саме вона утворює художнє явище, яке зветься театром Вампілова. Можна говорити в цьому плані про існування сталої традиції, започаткованої в 70-ті роки О.Гушанською, Н.Тендітник, В.Лакшиним, К.Рудницьким та іншими. Зміст цієї традиційної системи уявлень практично вичерпується констатацією особливої уваги Вампілова до внутрішнього світу особистості, відзначенням внутрішньої суперечливості вампіловського героя, переважаючого в ньому емоційного начала і складних стосунків з оточуючим. Останні тлумачаться вельми суперечливо, подекуди прямо протилежно, у відповідності до суспільно-політичних уподобань дослідників. Така недостатність існуючих уявлень про концепцію особистості в творчості О.Вампілова пояснюється, насамперед, тим, що вони склалися як вторинні результати досліджень інших аспектів художнього доробку драматурга.
Актуальність дослідження зумовлена теоретичним і практичним станом питання, недостатньою теоретичною розробленістю категорій концепції особистості в сучасному літературознавстві та практично повною відсутністю спеціальних в цьому плані досліджень стосовно творчості О.Вампілова.
Існуючі уявлення про концепцію особистості в творчості драматурга є, здебільшого, результатами соціологічних інтерпретацій його творів і вже не відповідають в новій культурній ситуації ролі та місцю доробка письменника в сучасній російській літературі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В ТВОРЧОСТІ О.ВАМПІЛОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок