Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИРОДНІ УМОВИ ПАЛЕОЛІТУ ПІВНІЧНОГО ПОДІЛЛЯ

ПРИРОДНІ УМОВИ ПАЛЕОЛІТУ ПІВНІЧНОГО ПОДІЛЛЯ

Назва:
ПРИРОДНІ УМОВИ ПАЛЕОЛІТУ ПІВНІЧНОГО ПОДІЛЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ТЕОДОРОВИЧ ЛАРИСА ВІТАЛІЇВНА
 
 
 
УДК 551.4:551.8(477.43/.44+477.84-17)
ПРИРОДНІ УМОВИ ПАЛЕОЛІТУ ПІВНІЧНОГО ПОДІЛЛЯ
11.00.04 – геоморфологія і палеогеографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів–2005
Дисертація є рукопис
Робота виконана на кафедрі геоморфології і палеогеографії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат геолого-мінералогічних наук,
професор Богуцький Андрій Боніфатійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра геоморфології
і палеогеографії, професор
 
Офіційні опоненти: доктор географічних наук
Герасименко Наталія Петрівна,
Інститут географії НАН України,
старший науковий співробітник
 
кандидат геолого-мінералогічних наук,
доцент Волошин Петро Костянтинович,
Львівський національний університет імені
Івана Франка, кафедра конструктивної
географії, доцент
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства
освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 28 жовтня 2005 року о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.05 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 26 вересня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горішний П.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вже давно вчених цікавить вплив палеогеографічних змін природного середовища на еволюцію первісного людсь-кого суспільства. Важливо, що значна кількість археологічних знахідок була виявлена на території Центральної і Східної Європи у лесово-ґрунтових серіях, що формувались протягом усього плейстоцену. Їхнє вивчення дає змогу відтворити палеогеографічні умови формування та еволюції первісного людського суспільства. В основу даної роботи покладено наукову концепцію, суть якої полягає у генетичному взаємозв’язку трьох великих палеогеографічних феноменів четвертинного періоду: лесу, перигляціалу і палеоліту. У центрі цієї концепції знаходяться сучасні знання про перигляціал. Згідно з цими уявленнями, на території Північного Поділля під час зледенінь існували широкі природні зони, які прилягали до краю материкового льоду. Під терміном „перигляціал” слід розуміти кліматичні, морфогенетичні і седиментаційні умови, специфічні для перигляціальної зони материкових зледенінь. Тут панував екстраконтинентальний клімат, в якому існувала вічна мерзлота, формувалась специфічна „кріоґенна” рослинність, селилась мамонтова фауна і, найголовніше – мешкала давня людина. Детальне вивчення лесово-ґрунтових серій і слідів давніх перигляціальних утворень на Північному Поділлі дозволить реконструювати давню природно-географічну обстановку, встановити за-гальну хронологічну послідовність природних процесів, які відбувались у період палеоліту. Робота спрямована на відтворення умов існування давньої людини на Північному Поділлі, встановлення впливу коливань природних ритмів на формування палеолітичних культурних горизонтів, а також геоморфологічні процеси, що відбувалися у час розселення давньої людини і пристосовування її до природних умов. . Акцент зроблений на вияснення особливостей природних умов палеоліту Північного Поділля, визначення часу найдавнішого заселення території первісним населенням, шляхів та етапів його подальшого розселення, встановлення особливостей розвитку господарства. Увага приділяється динаміці природних процесів, природним ритмам, пошуку закономірностей геологічних умов залягання різночасових пам'яток, періодизації найдавнішого житлобудівництва, давнього мистецтва та релігійних вірувань тощо.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертація була складовою частиною держбюджетних наукових тем географічного факультету: „Екологія лесів України” (№ держреєстрації 0193 V 0411623), „Плейстоценовий перигляціальний морфо- та літогенез” (№ держреэстрації 0196 V013405), а також держзамовної теми „Волино-Поділля, Передкарпаття і Волинське Полісся в антропогені”, теми за програмою ІNTAS 960072 „Середньопалеолітичні комплекси Західної України”, українсько-польського наукового проекту „Палеоліт Західної України і Південно-Східної Польщі”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИРОДНІ УМОВИ ПАЛЕОЛІТУ ПІВНІЧНОГО ПОДІЛЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок