Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> наукові основи створення кавітаційностійких захисних покриттів на сталях

наукові основи створення кавітаційностійких захисних покриттів на сталях

Назва:
наукові основи створення кавітаційностійких захисних покриттів на сталях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,61 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів
ЧЕРНЕГА СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА
УДК 621.785:621.793
наукові основи створення кавітаційностійких захисних покриттів на сталях
Спеціальність: 05.16.01-Металознавство та термічна обробка металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2007
Дисертація є рукопис
Роботу виконано в Національному технічному університеті України
Київський політехнічний інститут”.
Науковий консультант:доктор технічних наук, професор
Лоскутов Володимир Федорович.
Професор кафедри металознавства та термічної обробки НТУУ ”КПІ”.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Мельник Петро Іванович.
Прикарпатський університет ім. В.Стефаника.
Професор кафедри матеріалознавства та новітніх технологій.
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник Подрєзов Юрій Миколайович.
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділуфазових перетворень.
доктор технічних наук,
старший науковий співробітник Шипицин Сергій Якович.
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України,
завідувач відділу дисперсійного зміцнення сплавів.
Провідна установа: Інститут металофізики ім.Г.В. Курдюмова НАН України
Захист відбудеться ”__17___” ____травня______2007 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України, за адресою:
03680, м. Ки-їв - 142, пр. Ве-р-над-сь-ко-го, 34/1
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України
Автореферат розісланий ”_12___” ____квітня_____ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, с.н.с. Тарасевич М.І.
Актуальність теми. Удосконалення конструкцій деталей машин і механізмів, що працюють у потоці рідини, призводить до прискорення швидкості їх руху і, як наслідок, до посилення руйнування у результаті кавітації. Кавітаційна довговічність деталей може бути суттєво підвищена за рахунок застосування матеріалів, стійких до кавітації. Створення об'ємнолегованих спеціальних сплавів дозволяє одержати досить високу кавітаційну стійкість виробів. Однак такий шлях боротьби з кавітацією не завжди доцільний, оскільки до складу більшості високолегованих сталей і сплавів входять дорогі і дефіцитні елементи. До того ж, ці сплави відрізняються низькою технологічністю.
Оскільки кавітаційне руйнування розвивається на поверхні деталі, альтернативою об’ємному легуванню може бути створення кавітаційно-корозійно стійких покриттів на дешевих залізовуглецевих сталях. Проведені дослідження в Україні і за кордоном (Погодаєвим Л.І., Абачараєвим М.М., Ворошніним Л.Г., Векслером Ю.Г., Некозом О.І., та інш.) з розробки та використання дифузійних, газотермічних покриттів для захисту металевих виробів від дії кавітації, свідчать про перспективність пошуків у цьому напрямку.
Незважаючи на успіхи у світовій та вітчизняній науці щодо розробки кавітаційностійких легованих сплавів, практично відсутня комплексна система вибору матеріалу покриттів, оптимізації їх структури та цілеспрямованого керування властивостями покриттів. Необхідність створення такої системи уявлень, при розробці та впровадженні кавітаційностійких покриттів, обумовлена суттєвим підвищенням вимог до деталей та приладів нового покоління, які працюють у наджорстких імпульсно-швидкісних умовах та у корозійно-активних середовищах.
Для оптимізації існуючих способів та вдосконалення технології зміцнення поверхні шляхом створення захисних покриттів необхідно з’ясувати механізми їх кавітаційного руйнування, розробити критерій оцінки їх стійкості і на цій основі визначити характеристики приповерхневих шарів та закономірності формування оптимальних структур, що адекватно відображають здатність матеріалу протистояти кавітаційно-корозійному руйнуванню.
Саме тому створення наукових принципів вибору матеріалів покриттів, будови шарів, методів оцінки їх стійкості, та розробка кавітаційностійких покриттів із заданим та керованим комплексом властивостей є актуальною проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: наукові основи створення кавітаційностійких захисних покриттів на сталях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок