Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТІЙКІСТЬ МОРСЬКИХ БУРОВИХ ПЛАТФОРМ НА М’ЯКИХ ТА РУХЛИВИХ ҐРУНТАХ

СТІЙКІСТЬ МОРСЬКИХ БУРОВИХ ПЛАТФОРМ НА М’ЯКИХ ТА РУХЛИВИХ ҐРУНТАХ

Назва:
СТІЙКІСТЬ МОРСЬКИХ БУРОВИХ ПЛАТФОРМ НА М’ЯКИХ ТА РУХЛИВИХ ҐРУНТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ
ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА
ДУШКО Вероніка Ростиславівна
УДК 629.327
СТІЙКІСТЬ МОРСЬКИХ БУРОВИХ ПЛАТФОРМ
НА М'ЯКИХ ТА РУХЛИВИХ ҐРУНТАХ
Спеціальність 05.08.03 – Механіка та конструювання суден
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Миколаїв – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Севастопольському національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кушнір Володимир Мойсейович,
Севастопольський національний технічний університет,
професор кафедри океанотехніки та кораблебудування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Блінцов Володимир Степанович
Національний університет кораблебудування
імені адмірала Макарова, завідувач кафедри
електрообладнання суден
кандидат технічних наук,
Тарабан Анатолій Пилипович,
Севастопольський військово-морський інститут
імені П.С. Нахімова, начальник кафедри живучості корабля, водолазних та суднопідіймальних робіт
Провідна установа: Одеський національний морський університет
Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 12 березня 2007 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.060.01 Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м. Миколаїв, проспект Героїв Сталінграда, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м. Миколаїв, проспект Героїв Сталінграда, 9.
Автореферат розісланий 6 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 38.060.01
доктор технічних наук, професор М. І. Радченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка родовищ нафти та газу на шельфі України є одним із найважливіших завдань розвитку паливно-енергетичного комплексу держави. На сьогодні країна видобуває самостійно 24…25 % газу та близько 20 % нафти від власної потреби. Рівень видобутку в Україні за 1998 рік склав 780,4 млн. м3 газу та 73,7 тис. тонн нафти і газоконденсату. У 2000 році рівень видобутку зменшився до 764,4 млн. м3 та 65,1 тис. тонн. Ресурси української частини Азово-Чорноморського басейну складають приблизно 1,3 трлн. м3 газу, 100 млн. тонн конденсату. За деякими оцінками розробка прогнозних ресурсів на акваторіях Азово-Чорноморського регіону складає усього 2,8 %. Настільки низький показник свідчить про те, що подальший розвиток нафтогазової галузі має бути пов'язаний з розробкою шельфу на основі використання морських бурових платформ (МБП) різного типу. Висока вартість і потенційна небезпека для морської екології від пошкоджень та аварій МБП накладають особливі вимоги до їх безпеки при проектуванні та експлуатації.
Спеціальний розділ таких вимог стосується проблеми стійкості МБП на м'яких та рухливих (далі по тексту – слабконесучих) ґрунтах, які переважають на шельфі Азово-Чорноморського басейну. Ці вимоги обумовлюються особливостями експлуатації МБП, які тривалий час знаходяться у точці буріння, і на відміну від суден не можуть уникнути впливу жорстоких штормів, а також необхідністю їх жорсткої фіксації в точці буріння, щоб уникнути пошкодження бурильної колони та свердловини.
Забезпечення стійкості МБП на ґрунті пов'язане з вирішенням відносно складних і недостатньо вивчених питань оцінки екстремальних зовнішніх навантажень і перекидаючих моментів від дії хвиль, вітру, течій, розрахунків сил і моментів утримання платформи на ґрунті з урахуванням заглиблення в нього опорних основ, визначенням характеристик розмиву донного матеріалу під дією придонних хвильових і стаціонарних течій.
Основний комплекс вимог забезпечення стійкості МБП на ґрунті визначено у спеціальному розділі Правил Російського Морського Регістру Судноплавства (МРС), що офіційно діє в Україні, а також у нормативних документах аналогічних класифікаційних товариств. Проте ці документи не містять конкретних розрахункових методів, що також обумовлює актуальність розв’язання науково-прикладної задачі створення чисельних методів розрахунку умов і характеристик стійкості МБП на слабконесучих ґрунтах за широкої варіації зовнішніх умов та конструктивних особливостей бурових платформ на основі сучасних засобів гідродинаміки взаємодії складних конструкцій з хвильовими та стаціонарними течіями, розмиву ґрунту поблизу і безпосередньо під опорною основою МБП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТІЙКІСТЬ МОРСЬКИХ БУРОВИХ ПЛАТФОРМ НА М’ЯКИХ ТА РУХЛИВИХ ҐРУНТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок