Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез пероксидних похідних хітозану для створення полімерних композиційних матеріалів

Синтез пероксидних похідних хітозану для створення полімерних композиційних матеріалів

Назва:
Синтез пероксидних похідних хітозану для створення полімерних композиційних матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Соломко Надія Юріївна
УДК 541.64; 544.773.432;
547.995.1; 66.095.26-922.3
Синтез пероксидних похідних хітозану для створення полімерних композиційних матеріалів
02.00.06 - хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор хімічних наук, професор
Воронов Станіслав Андрійович,
Національний університет
"Львівська політехніка",
завідувач кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти – | доктор хімічних наук, професор
Сиромятніков Володимир Георгійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри хімії високомолекулярних
сполук
доктор хімічних наук, професор
Солтис Михайло Миколайович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри
фізичної та колоїдної хімії
Провідна установа – | Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, відділ модифікації полімерів (м. Київ)
Захист відбудеться " 5 " липня о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, пл. Св. Юра 3/4, корпус 8, аудиторія 240).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий " 4 " червня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01 Скорохода В.Й.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Останнім часом зростають обсяги використання природних біополімерів, зокрема, хітозану, в медицині, біоінженерії, фармацевтичній, косметичній та харчовій промисловості. Хітозан – полі-в-1,4-(2-дезокси-2-аміно-D-глюкоза) – продукт деацетилювання хітину, полісахариду, який за поширенням другий у природі. Він має унікальні властивості – біосумісність, біодеградабельність, нетоксичність, здатність до полімераналогічних перетворень. З його застосуванням одержані гелі, композитні полімерні матеріали, водні дисперсії полімерів, які мають антибактеріальні властивості. Однак, можливості використання хітозану суттєво обмежуються такими недоліками, як селективна розчинність, жорсткість, термодинамічна несумісність з більшістю полімерів. Тому суттєво зростає використання його кополімерів з синтетичними полімерами – полівінілпіролідоном, поліакриламідом тощо.
Разом з тим, дослідження синтезу гетерофункціональних поліпероксидів та закономірностей пероксидації міжфазних поверхонь полімерних колоїдних систем, які проведені на кафедрі органічної хімії Національного університету “Львівська політехніка” дозволили розробити принципи формування ковалентноприщеплених до мікро- і макроповерхонь полімерних шарів з регульованим вмістом реакційноздатних пероксидних груп.
Слід очікувати, що введення в структуру хітозану пероксидних груп дозволить одержати новий тип похідних хітозану – реакційноздатні пероксихітозани. Такі біополімери будуть здатні приймати участь в утворенні ковалентнозшитих полімерних каркасів гелів, виконувати роль реакційноздатних коемульгаторів при синтезі латексів або реакційноздатних модифікаторів планарних поверхонь. Пероксихітозани будуть здатні прищеплюватися до полімерних поверхонь та надавати їм біосумісні або бактерицидні властивості. Тому актуальною проблемою є синтез пероксидованих хітозанів, дослідження їх властивостей та можливостей застосування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету “Львівська політехніка” і є частиною досліджень з держ. бюджетної теми “Регулювання властивостей полімерних поверхонь шляхом пероксидації поліпероксидами та контрольованої прищепленої полімеризації”, (2004-2006), № держ. Реєстрації 0104U002305. Автор дисертаційної роботи є одним з виконавців теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Синтез пероксидних похідних хітозану для створення полімерних композиційних матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок