Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на хронічні СОМАТИЧНІ захворювання

ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на хронічні СОМАТИЧНІ захворювання

Назва:
ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на хронічні СОМАТИЧНІ захворювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ АМН УКРАЇНИ
АБУНАДА АБДЕЛЬХАЙ ЮСЕФ
УДК 613.9 : 362.1
ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на хронічні СОМАТИЧНІ захворювання
14.02.01 – Гігієна
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому державному медичному університеті
ім. М.І.Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, доцент
Сергета Ігор Володимирович,
Вінницький державний медичний
університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України,
завідувач кафедри загальної гігієни та екології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
член–кореспондент АМН України
Бардов Василь Гаврилович,
Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри пропедевтики гігієни,
військової та радіаційної гігієни
доктор медичних наук, професор,
Бузунов Володимир Опанасович,
Інститут епідеміології та профілактики
променевих уражень Наукового центру
радіаційної медицини АМН України, директор
Провідна установа: Інститут гігієни та медичної екології
ім. О.М.Марзеєва АМН України,
лабораторія гігієни дитинства, м.Київ
Захист відбудеться 25 червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.554.01 в Інституті медицини праці АМН України (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту медицини праці АМН України (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75).
Автореферат розісланий 22 травня 2001 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Ковальова Г.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Стан здоров'я сучасних підлітків характеризується наявністю чітко вираженої тенденції щодо його погіршання, відмітними рисами якої є як високий рівень захворюваності з тимчасовою втратою працездатності, так і суттєве зростання хронічної патології внутрішніх органів і систем, а також виражених порушень у стані здоров'я, що призводять до обмеження життєдіяльності, зниження якості виконання соціальних та професійних функцій (Сухарев А.Г., 1991, 2000; Антонова Л.Т., Сердюковская Г.Н., 1995; Беседина А.А., 1997; Коренев М.М. та ін., 2000; Сердюковская Г.Н. и др., 2000; Кучма В.Р. и др., 2000).
Отже, створення концепції корекції функціонального стану і медичної реабілітації підлітків з хронічними захворюваннями на рівні міжнародних стандартів, що передбачають проведення профілактичних заходів, спрямованих на попередження виникнення важких соматичних та нервово–психічних наслідків виявлених зрушень у стані здоров'я вже на стадії їх початкових проявів, не доводячи до серйозних порушень, є , за своєю суттю, нагальною потребою медичної науки і практики та соціальним замовленням cуспільства (Баранов А.А. и др., 1994; Гойда Н.Г., Коренев М.М., 1998; Коренев М.М. та ін., 1999; Проскурина Т.Ю. та ін., 2000; Connolly K., 1995; Haggerty R., 1995).
Однак детальний та ґрунтовний аналіз сучасної наукової літератури з різних питань поширення хронічних захворювань, зумовлених соматичною патологією, у підлітковому середовищі свідчить про відсутність науково–обґрунтованих рекомендацій, що спрямовані на ефективну організацію медико–соціальної і психолого–педагогічної допомоги на різних етапах їх формування. Тому вельми очевидною слід визнати необхідність проведення наукових досліджень проблем гігієнічної регламентації процесів медичної та психофізіологічної корекції функціонального стану дівчат та юнаків з соматичними захворюваннями, психічними та фізичними обмеженнями, зумовленими наявністю хронічної патології, розроблення адекватних психогігієнічних заходів для підлітків, що страждають на хронічні соматичні захворювання.
Проте гігієнічні аспекти корекції функціонального стану підлітків з хронічною соматичною патологією ще ніколи не були предметом комплексних наукових досліджень, не визначені психофізіологічні та психогігієнічні основи її оптимізації, відсутня чітка науково–обґрунтована регламентація програм оздоровчо–реабілітаційного змісту, що використовуються у гігієнічній, клінічній та педагогічній практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на хронічні СОМАТИЧНІ захворювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок