Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАЙОНУВАННЯ УРБАНІЗОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ НА ОСНОВІ ІНТЕГРАЛЬНИХ ОЦІНОК ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ (НА ПРИКЛАДІ М. СІМФЕРОПОЛЯ)

РАЙОНУВАННЯ УРБАНІЗОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ НА ОСНОВІ ІНТЕГРАЛЬНИХ ОЦІНОК ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ (НА ПРИКЛАДІ М. СІМФЕРОПОЛЯ)

Назва:
РАЙОНУВАННЯ УРБАНІЗОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ НА ОСНОВІ ІНТЕГРАЛЬНИХ ОЦІНОК ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ (НА ПРИКЛАДІ М. СІМФЕРОПОЛЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЧНИХ НАУК
УДК 624. 131.1
Горбатюк Наталія Володимирівна
РАЙОНУВАННЯ УРБАНІЗОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ НА ОСНОВІ ІНТЕГРАЛЬНИХ ОЦІНОК ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ
(НА ПРИКЛАДІ М. СІМФЕРОПОЛЯ)
Спеціальність - 04.00.07 - інженерна геологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2003
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі інженерної екології і безпеки життєдіяльності Кримської академії природоохоронного і курортного будівництва.
Науковий керівник - доктор геолого-мінералогічних наук, Саломатін Валерій Миколайович, професор, завідувач кафедри інженерної геології та основ фундаментів Кримської академії природоохоронного та курортного будівництва (м. Сімферополь).
Офіційні опоненти - доктор геолого-мінералогічних наук, доктор географічних наук Рудько Георгій Ілліч, головний науковий співробітник, Інститут геологічних наук НАНУ
-
кандидат геолого-мінералогічних наук, Єриш Іван Федорович, начальник Ялтинської комплексної гідрогеологічної та інженерно-геологічної партії.
 
Провідна установа - Відділення Українського державного геологорозвідувального інституту (м. Сімферополь)
Захист відбудеться " 26 " червня 2003 р. о 14 30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26. 162.05 в Інституті геологічних наук НАН України, за адресою 01054, м. Київ, вул. О. Гончара, 55-б.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України.
Адреса: 01054, м. Київ, вул. О. Гончара, 55-б.
Автореферат розісланий " 24 " травня 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Б.М. Бублясь
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається процесами швидкого розширення площ урбанізованих територій (УТ) і пошуком шляхів їхнього ефективного використання. При цьому, освоєння територій повинне бути виправдане не тільки з позицій господарської діяльності в цілому, але й не повинно провокувати негативних наслідків для людини і навколишнього природного середовища, що можуть звести нанівець передбачуваний економічний ефект. Освоєння територій зі складними інженерно-геологічними умовами (ІГУ), ускладнення конструкцій будівель і споруд, підвищення вимог до їхньої надійності обумовлюють необхідність подальших методичних розробок в області оцінки якості геологічного середовища (ГС). Запропонована методика інтегральної оцінки ІГУ дозволяє диференційовано оцінити категорію їхньої складності на будь-якій ділянці території по придатності для освоєння. Просторове прогнозування, виконане на основі такої оцінки, дозволяє забезпечити прийняття управлінських рішень з раціонального використання не тільки територіальних ресурсів у цілому, але і компонентів ГС окремо. Врахування рівнів техногенних навантажень і режимів використання компонентів ГС підвищить ефективність функціонування проектованих об'єктів за рахунок їхнього раціонального розміщення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках координаційних програм Міністерства освіти України “Охорона навколишнього природного простору” і “Екологічно чиста енергетика і ресурсозберігаючі технології” (№№ держ. реєстрації 0192U017573; 0195U026137; 0198U005857; 01000U006878).
Мета і задачі дослідження. Основною метою роботи є розробка і апробація оптимальної інтегральної оцінки інженерно-геологічних умов урбанізованих територій для інженерного освоєння. Ціль роботи визначає основні завдання досліджень:
-
обґрунтування можливості застосування інтегральних показників для оцінки інженерно-геологічних умов УТ;
-
районування УТ на основі застосування інтегральної оцінки ІГУ по їхній придатності для освоєння;
-
обґрунтування можливості використання інтегральної оцінки ІГУ при плануванні освоєння земель УТ.
Об'єкт дослідження: геологічне середовище урбанізованих територій.
Предмет дослідження: інженерно-геологічні умови урбанізованих територій.
Методи дослідження. Робота виконана на ділянці міста Сімферополь на основі використання системного інтегрального аналізу матеріалів дистанційного (аерокосмічного) зондування, порівняльно-геологічного і картографічного методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РАЙОНУВАННЯ УРБАНІЗОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ НА ОСНОВІ ІНТЕГРАЛЬНИХ ОЦІНОК ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ (НА ПРИКЛАДІ М. СІМФЕРОПОЛЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок