Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ МОНОКРИСТАЛІВ І МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ОКИСНИХ СПОЛУК З СТРУКТУРОЮ ГРАНАТУ ТА ПЕРОВСКІТУ

ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ МОНОКРИСТАЛІВ І МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ОКИСНИХ СПОЛУК З СТРУКТУРОЮ ГРАНАТУ ТА ПЕРОВСКІТУ / сторінка 17

Назва:
ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ МОНОКРИСТАЛІВ І МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ОКИСНИХ СПОЛУК З СТРУКТУРОЮ ГРАНАТУ ТА ПЕРОВСКІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,20 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Встановлені енергії формування АЛЕ станів в МП цих гранатів і перовскітів.
2.2. Встановлено, що випромінювальна релаксація АЛЕ в гранатах YAG і LuAG та перовскітах YAP і LuAP відбувається шляхом рекомбінації електронів, локалізованих на 4d1(5d1)+5s2(6s2) рівнях катіонів Y3+ чи Lu3+, з автолокалізованими дірками на 2p-рівнях однозарядних йонів кисню O-.
2.3. Показано, що АЛЕ, а також інші екситоноподібні збудження, локалізовані на АД, ВД і ІД у МП і МК гранатів і перовскітів мають синглетний та триплетний збуджені рівні, що спричиняє наявність надшвидкого (в діапазоні десятих нс) та декількох повільніших компонентів у загасанні люмінесценції цих центрів.
3. Встановлено, що АД YAl і LuAl та ВД різних типів беруть значну участь у процесі збудження люмінесценції йонів Се3+ і Pr3+ в сцинтиляторах на основі МК гранатів і перовскітів. Показано, що причинами цього є реабсорбція люмінесценції центрів, утворених АД і ВД, смугами поглинання йонів Се3+ і Pr3+, та проміжна локалізація носіїв заряду на центрах захоплення, утворених АД і ВД.
3.1. Встановлено, що АД та йони Се3+ і Pr3+ в МК YAG і LuAG утворюють парні центри з безвипромінювальною передачею енергії збудження між їхніми складовими та меншою (відповідно на 0,38 і 0,21 еВ) енергією утворення локалізованого екситону, ніж у ізольованих йонів Се3+ і Pr3+. Показано, що парні центри АД-Се в МК YAG, YAP і LuAG формують центри захоплення дірок, яким відповідають домінуючі піки ТСЛ при 92, 105 і 145 К.
3.2. Встановлено, що значно більший (в 10-12 разів) внесок повільних компонентів у кінетиці загасання сцинтиляцій МК LuAG:Ce і LuYAP:Ce порівняно з МК YAG:Ce і YAP:Ce зумовлений вищою концентрацією АД у Lu-гранатах і перовскітах порівняно з Y-аналогами, а також більшою термічною глибиною центрів захоплення дірок, утворених відповідно АД LuAl (0,29 еВ) і YAl (0,18-0,21 еВ).
3.3. Показано, що суттєво менші внески повільних компонентів в кінетиці загасання люмінесценції йонів Се3+ в МК YAP і LuAP (0,42 і 3,92-4,06 %) порівняно з аналогами на основі МК YAG і LuAG (відповідно 6,3 і 75 %) свідчать про те, що концентрація АД LuAl і YAl в МК перовскітів є принаймні на порядок нижчою, ніж у МК гранатів, за близьких концентрацій ВД та термічних глибин відповідних центрів захоплення.
4. Встановлено особливості люмінесцентних властивостей сцинтиляторів на основі МП Y-Lu-Аl-вмісних гранатів і перовскітів, одержаних методом PФЕ, порівняно з об’ємними МК аналогами. Показано, що ці особливості зумовлені відсутністю в МП АД та дуже низькими концентраціями ВД. У свою чергу, властивості сцинтиляторів на основі МП зазнають впливу фонових домішок йонів Pb2+ і Bi3+, які є компонентами РР під час кристалізації цих МП методом РФЕ.
4.1. Показано, що сцинтилятори на основі МП YAG:Ce i LuAG:Ce та YAР:Ce, LuYAР:Ce і LuAР:Ce порівняно з МК аналогами володіють швидшою кінетикою сцинтиляцій та значно меншим (в 4-8,5 разів для гранатів і в 1,4-6 разів для перовскітів) вмістом повільних компонентів у кінетиці загасання люмінесценції йонів Се3+ при високоенергетичному збудженні через відсутність у них центрів люмінесценції та центрів захоплення, утворених АД YAl і LuAl, та ВД різних типів.
4.2. Встановлено, що головним чинником, що зменшує світловихід сцинтиляторів на основі МП оксидів, отриманих з Pb-вмісних РР, є легування фоновими домішками йонів свинцю. Це основна причина нижчого (на 25 %) світловиходу МП YAG:Ce та суттєво меншого (відповідно у 3 і 10 разів) світловиходу МП YAР:Ce і LuAP:Ce порівняно з їх МК аналогами. Водночас, світловихід МП LuAG:Ce за відсутності в них АД LuAl та ВД може перевищувати на 20 % світловихід МК аналогів цього гранату.
4.3. Встановлено наявність ефективної передачі енергії збудження між йонами Pb2+>Ce3+ в сцинтиляторах на основі МП LuAG:Ce і YAG:Ce. Показано, що ефективність такої передачі енергії значно вища в МП LuAG:Ce, що спричиняє суттєво більший (18,5 %) вміст повільних компонентів в загасанні люмінесценції йонів Се3+ у цих МП порівняно з МП YAG:Ce (0,74 %).
4.4. Встановлено, що значна різниця в світловиході МП гранатів і перовскітів, одержаних із однотипних РР, обумовлена суттєво різними коефіцієнтами сегрегації йонів Pb2+ при гомо- і гетероепітаксійній кристалізації МП цих оксидів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ МОНОКРИСТАЛІВ І МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ОКИСНИХ СПОЛУК З СТРУКТУРОЮ ГРАНАТУ ТА ПЕРОВСКІТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок