Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ МОНОКРИСТАЛІВ І МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ОКИСНИХ СПОЛУК З СТРУКТУРОЮ ГРАНАТУ ТА ПЕРОВСКІТУ

Загрузка...

ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ МОНОКРИСТАЛІВ І МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ОКИСНИХ СПОЛУК З СТРУКТУРОЮ ГРАНАТУ ТА ПЕРОВСКІТУ

Назва:
ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ МОНОКРИСТАЛІВ І МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ОКИСНИХ СПОЛУК З СТРУКТУРОЮ ГРАНАТУ ТА ПЕРОВСКІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,20 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
ЗОРЕНКО ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 535.37; 538.911; 538.958; 538.975
ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ МОНОКРИСТАЛІВ І МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ОКИСНИХ СПОЛУК З СТРУКТУРОЮ ГРАНАТУ ТА ПЕРОВСКІТУ
Спеціальність 01.04.10 - фізика напівпровідників та діелектриків
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Львів 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Львівському національному університеті імені Івана Франка
Науковий консультант: академік НАН України,
доктор технічних наук, професор
Гриньов Борис Вікторович,
Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України, директор
Офіційні опоненти: член-кор. НАН України,
доктор фіз.-мат. наук
Пузіков В’ячеслав Михайлович,
Інститут монокристалів НАН України, директор
 
доктор фіз.-мат. наук,
старший науковий співробітник
Даневич Федір Анатолійович,
Інститут ядерних досліджень НАН України, завідувач відділом
доктор фіз.-мат. наук, професор
Болеста Іван Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри радіофізики
Захист відбудеться 9 квітня 2008 р. о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005 Львів, вул. Кирила і Мефодія, 5, фізичний факультет, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 7 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Павлик Б.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з важливих проблем фізики твердого тіла є встановлення природи люмінесценції як складової частини процесу взаємодії збуджуючого випромінювання з речовиною. Для визначення механізму люмінесценції у самоактивованих і легованих домішками сцинтиляторах та фосфорах - матеріалах, що перетворюють енергію йонізуючого випромінювання у світло видимого чи УФ діапазону, треба встановити природу і структуру оптично-активних центрів, що дало б змогу керувати параметрами їх свічення. Для більшості нині відомих сцинтиляторів, зокрема лужно-галоїдних сполук, ця проблема ще далека від остаточного розв’язання. Ще більшою мірою це стосується сцинтиляторів на основі складних окисних сполук із декількома катіонними підґратками. Насамперед, це гомологічні ряди гранатів A3B5O12 і перовскітів ABO3 (А - рідкісноземельні (РЗ) йони і Y; B - Al, Ga), леговані різними типами РЗ йонів. Переважно це зумовлено складністю базису цих сполук і множинністю дефектів, що існують в них, а також недостатньо повними експериментальними даними про основні оптичні, люмінесцентні та світлотехнічні характеристики оксидних сцинтиляторів, які функціонально пов’язані з характером розупорядкування їхньої кристалічної ґратки. Важливою складовою цих досліджень є встановлення особливостей люмінесцентних властивостей сцинтиляторів, кристалізованих різними методами, зокрема з розплаву і розплаву-розчину (РР). Характерними представниками останніх є монокристалічні плівки (МП), одержані методом рідинно-фазної епітаксії (РФЕ).
Швидкий розвиток технології отримання монокристалів (МК) гранатів і перовскітів викликаний їхнім широким використанням як лазерних середовищ та сцинтиляторів для радіаційного моніторингу, медичної діагностики (томографія) та візуалізації рентґенівських зображень [1]. Значний прогрес у розвитку технології отримання МП оксидів методом РФЕ для потреб електронної техніки на початок дисертаційної роботи [2] створив також можливість розроблення нових типів тонкоплівкових люмінесцентних перетворювачів на їхній основі.
Суттєва відмінність в умовах кристалізації сцинтиляторів на основі МК і МП окисних сполук відповідно з розплаву і РР може бути причиною значних відмінностей їхніх люмінесцентних і світлотехнічних характеристик, які обумовлені типами і концентраціями переважних типів власних дефектів при кристалізації МК з розплавів за високих (до 2000 ?С) температур методами Чохральского чи Бріджмена, а також наявністю домішок компонентів РР при кристалізації МП методом РФЕ за суттєво нижчих (900-1100 ?С) температур росту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЯ МОНОКРИСТАЛІВ І МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ОКИСНИХ СПОЛУК З СТРУКТУРОЮ ГРАНАТУ ТА ПЕРОВСКІТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок