Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЧАСТИН ВИЛИВКА МОДИФІКУВАННЯМ ЧАВУНУ В ЛИВАРНІЙ ФОРМІ

ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЧАСТИН ВИЛИВКА МОДИФІКУВАННЯМ ЧАВУНУ В ЛИВАРНІЙ ФОРМІ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЧАСТИН ВИЛИВКА МОДИФІКУВАННЯМ ЧАВУНУ В ЛИВАРНІЙ ФОРМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
національний технічний університет україни“
Київський політехнічний інститут”
ФЕСЕНКО МАКСИМ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 621.74.042:669
ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЧАСТИН ВИЛИВКА
МОДИФІКУВАННЯМ ЧАВУНУ В ЛИВАРНІЙ ФОРМІ
Спеціальність 05.16.04 – Ливарне виробництво
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі ливарного виробництва чорних і кольорових металів Національного технічного університету України ,,Київський політехнічний інститут”
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Косячков Вячеслав Олександрович,
Національний технічний університет України ,,КПІ”,
доцент кафедри ливарного виробництва
чорних і кольорових металів.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, с.н.с.
Бубликов Валентин Борисович,
Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України,
завідувач відділу високоміцних і спеціальних чавунів;
доктор технічних наук, професор
Іванова Ліна Олександрівна,
Одеський національний політехнічний університет,
завідувачка кафедри машин і технології ливарного виробництва.
Провідна установа: | Національна металургійна академія України,
кафедра ливарного виробництва.
Захист відбудеться ,,10” квітня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.002.12 у Національному технічному університеті України ,,Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, просп. Перемоги, 37, корп. №9, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету України ,,Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розіслано ,,06”березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент | Л.М. Сиропоршнєв
кандидат


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До окремих частин багатьох литих деталей сучасних машин і механізмів висувають різні, іноді протилежні за функціональним призначенням вимоги щодо механічних і експлуатаційних властивостей. Валки і опорні ролики прокатних станів, щоки дробарок, бронефутерувальні плити кульових млинів, метальні лопатки дробометних і піскометних апаратів, внутрішні стінки бункерів сипких матеріалів, зуби екскаваторів, ножі розпушувачів та землечерпалок, шестерні, канатотягові шківи повинні мати тверду зносостійку поверхню робочих елементів і ударостійку пластичну матричну підкладку або серцевину. Високу зносостійкість робочої поверхні таких деталей може забезпечити вибілений чавун з твердими карбідами заліза в мікроструктурі, а підвищену пластичність та ударну в’язкість підкладки або серцевини – високоміцний феритний чавун з кулястим графітом.
Більшість існуючих технологічних варіантів виробництва двошарових чавунних виливків базуються на виплавлянні різнорідних сплавів в окремих плавильних агрегатах з наступним їх заливанням в певній послідовності в ливарні форми.
Мікроструктуру і властивості сірого або білого чавунів можна суттєво змінити сфероїдизувальним, графітизувальним або карбідостабілізувальним модифікуванням необхідного об’єму базового металу, виплавленого в одному плавильному агрегаті. Але відомості щодо особливостей подібних технологічних процесів виробництва двошарових виливків у технічній літературі вкрай обмежені.
Ідея запропонованого в дисертаційній роботі нового методу диференціації властивостей окремих частин виливка полягає в розділенні вихідного сірого або білого чавуну під час заливання ливарної форми на два потоки, один з яких прямує безпосередньо в її порожнину, а інший – спочатку піддається графітизувальному, сфероїдизувальному або карбідостабілізувальному модифікуванню в реакційній камері ливникової системи, а потім прямує в іншу частину порожнини форми. Можливе також модифікування обох потоків вихідного чавуну в двох реакційних камерах різними за функціональним призначенням модифікаторами.
Інформаційна новизна методу диференціації властивостей частин виливка модифікуванням чавуну в ливарній формі та відсутність відповідних досліджень дає підставу вважати тему дисертаційної роботи, у якій розглянуті питання щодо встановлення особливостей і закономірностей такого технологічного процесу виробництва двошарових чавунних виливків, актуальною як з наукової, так і з практичної точок зору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЧАСТИН ВИЛИВКА МОДИФІКУВАННЯМ ЧАВУНУ В ЛИВАРНІЙ ФОРМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок