Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПРОТЕОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ТРАВНОМУ ТРАКТІ ТЕЛЯТ

ОСОБЛИВОСТІ ПРОТЕОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ТРАВНОМУ ТРАКТІ ТЕЛЯТ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПРОТЕОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ТРАВНОМУ ТРАКТІ ТЕЛЯТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
СТЕФАНИШИН ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА
УДК 557.152.34:636.2:612.32
ОСОБЛИВОСТІ ПРОТЕОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ
У ТРАВНОМУ ТРАКТІ ТЕЛЯТ
03.00.04 – біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології тварин УААН.
Науковий керівник - доктор біологічних наук, професор
Сологуб Леонід Ілліч
Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії обміну речовин
Офіційні опоненти - доктор біологічних наук, професор
Янович Вадим Георгійович
Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії біології росту і розвитку тварин
- доктор біологічних наук, професор
Малик Остап Григорович
Державний науково-дослідний контрольний інститут
ветеринарних препаратів та кормових добавок МАПУ,
завідувач відділом фармакології та імунології
Провідна установа - Львівський національний університет імені Івана
Франка Міністерства освіти і науки України,
кафедра біохімії, м. Львів
Захист відбудеться " 22 " квітня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН (79034, м. Львів, вул. Стуса, 38).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: 79034 , м. Львів, вул. Стуса, 38.
Автореферат розісланий " 20 " березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. І. Віщур


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність використання кормів телятами на ранніх етапах постнатального розвитку значною мірою залежить від морфофункціонального розвитку рубця, який впливає на ріст симбіотичних мікроорганізмів і ступінь розщеплення поживних речовин, у тому числі протеїну корму (Van Soest P.J., 1982; Янович В.Г., Сологуб Л.І., 2000). Протеолітична активність мікроорганізмів рубця телят значно підвищується після переходу від молочного живлення до рослиннго (Cotta M.A., Hespell R.B., 1986; Bergner H., 1991; Griswold K.E., White B.A., 1999). У результаті розщеплення протеїну корму протеїназами мікроорганізмів у рубці утворюються пептиди і амінокислоти, частина яких використовується мікроорганізмами у синтезі власних білків, котрі після розщеплення у тонкому кишечнику панкреатичними і кишечними протеїназами служать основним джерелом амінокислот для телят (Tamminga S., 1979; Orskov E.R., 1982). Іншим джерелом амінокислот для телят є важкорозщеплюваний протеїн корму, що не розщеплюється мікроорганізмами в рубці, а гідролізується протеїназами у тонкому кишечнику (Stern M.D., 1994; Vagnoni D.B., Broderick G., 1997). Загалом, ефективність засвоєння протеїну корму телятами залежить від активності протеїназ у рубці і кишечнику, на яку значною мірою впливає склад протеїну, наявність у кормах активаторів і інгібіторів протеолітичних ферментів. Цим пояснюється науково-практична актуальність досліджень, скерованих на з’ясування вікових особливостей протеолізу в рубці і тонкому кишечнику телят, ролі окремих протеїназ у розщепленні протеїну корму, механізмів і чинників регуляції їх активності. Наявні в літературі дані такого плану (Bas F.J., 1989, Khorasani G.R., 1994) фрагментарні і недостатні для широких узагальнень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є етапом теми:“Вивчення механізмів субстратної регуляції процесів травлення і засвоєння поживних речовин корму у телят і розробити систему їх повноцінного живлення”, шифр 07.03 № держреєстрації 0198U009002. Досліди виконано в лабораторії обміну речовин Інституту землеробства і біології тварин УААН у 1996-2000 роках (здобувач дослідила протеолітичну активність і протеїнази вмісту рубця та хімусу 12-палої кишки телят, субстратну залежність активності протеїназ у перелічених відділах травного тракту, розподіл протеїназ серед білків фракцій рубцевої рідини залежно від молекулярної маси, здійснила часткове очищення нейтральної серинової протеїнази із безклітинної рідини рубця телят).
Мета i завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи було з’ясувати вікові особливості протеолітичних процесів у рубці і 12-палій кишці телят.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПРОТЕОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ У ТРАВНОМУ ТРАКТІ ТЕЛЯТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок