Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініко-гемодинамічні варіанти ремоделювання серця у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією

Клініко-гемодинамічні варіанти ремоделювання серця у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією

Назва:
Клініко-гемодинамічні варіанти ремоделювання серця у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров`я України
Харківська медична академія післядипломної освіти
Ніконова Вікторія Вадимівна
УДК 616.12:616.12-008.331.1-053.6
Клініко-гемодинамічні варіанти ремоделювання серця у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті охорони здоров`я дітей та підлітків АМН України, м. Харків
Науковий керівник: доктор медичних наук, Богмат Людмила Феодосіївна, Інститут охорони здоров`я дітей та підлітків АМН України, керівник відділу патології підлітків
 
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Одинець Юрій Васильович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри факультетської педіатрії;
доктор медичних наук, доцент Нагорна Наталія Володимирівна, Донецький державний медичний університет МОЗ України, завідуюча кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, м. Київ
Захист відбудеться 9 квітня 2003 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківський медичній академії післядипломної освіти (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
 
Автореферат розісланий 1 березня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мед. наук, доцент _______________ В.М. Савво.
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Артеріальна гіпертензія та її ускладнення посідають в даний час провідне місце серед причин інвалідизації і смертності населення. Основні ускладнення АГ (ІХС, НК) напряму пов'язані зі зміною геометрії і функції міокарда, тобто з формуванням гіпертензивного серця (Бобров В.О., 1998, Дзяк Г.В. та ін., 1998, Жарінов О.І. та ін., 1998, 2000). Особливу тривогу викликає факт поширення АГ у осіб молодого віку (Loggie J.M. 1992, Богмат Л.Ф. та ін., 1997, 2000, Коренєв Н.М., 2000).
Підлітковий вік є одним з найбільш складних етапів, протягом якого організм сягає біологічної зрілості. Відомо, що при фізіологічному перебігу пубертату організм поступово пристосовується до нейрогуморальної перебудови. Разом із тим, функціональна напруга систем регуляції в цей період може стати основою формування патологічних синдромів (Сергеєва К. М., 1997, Богмат Л.Ф., 1998, 2000).
В літературі останнього десятиліття практично відсутні роботи, присвячені дослідженню взаємозв'язку підвищеного АТ з морфо-функціональними параметрами серця і станом загальної гемодинаміки у підлітків із ПАГ. Немає чітких інформативних діагностичних критеріїв раннього ураження міокарда в процесі формування артеріальної гіпертензії. Тому, виявлення і вивчення ранніх ознак ремоделювання серця у початковий період АГ у підлітків на етапах статевого дозрівання дозволить не тільки розробити діагностичні і прогностичні ознаки формування ускладнень, але також і створити профілактичні програми по їх попередженню.
Таким чином, актуальність проведеного дослідження обумовлена необхідністю детального вивчення клінічного перебігу ПАГ, з визначенням ранніх ознак ремоделювання серця на етапах становлення первинної артеріальної гіпертензії з урахуванням вегетативного статусу та особливостей центральної і периферичної гемодинаміки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до планів НДР Інституту охорони здоров'я дітей і підлітків АМН України і була фрагментом наукової теми: "Реабілітація підлітків з первинною артеріальною гіпертензією, профілактика її ускладнень" (N держреєстрації ВН. 0025.49.2000.), що входить до Національної програми "Профілактика і лікування артеріальної гіпертензії в Україні".
Мета дослідження. Удосконалення методів ранньої діагностики ремоделювання серця у підлітків з первинною артеріальною гіпертензією на підставі вивчення морфо-функціонального стану міокарда, клініко-гемодинамічних показників і вегетативного гомеостазу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Клініко-гемодинамічні варіанти ремоделювання серця у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок