Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ І ДАНИХ В СИСТЕМНИХ ТА НЕЙРОННИХ СЕРЕДОВИЩАХ

ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ І ДАНИХ В СИСТЕМНИХ ТА НЕЙРОННИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Назва:
ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ І ДАНИХ В СИСТЕМНИХ ТА НЕЙРОННИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,57 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державний комітет зв’язку та інформатизації України
Національна академія наук України
Державний науково-дослідний інститут
інформаційної інфраструктури
Худий Андрій Михайлович
УДК 681.513
ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ
ОБРОБКИ СИГНАЛІВ І ДАНИХ
В СИСТЕМНИХ ТА НЕЙРОННИХ СЕРЕДОВИЩАХ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури Держкомзв’язку та НАН України
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, чл.-кор. НАН України, д.т.н., проф. Грицик Володимир Володимирович, Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Держкомзв’язку та НАН України, м.Львів, директор
Офіційні опоненти: д.т.н., проф. Яцимірський Михайло Миколайович, Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Держкомзв’язку та НАН України, м.Львів, пров.наук.співр.
д.т.н. Сікора Любомир Степанович, Центр стратегічних досліджень еко-біо-технічних систем, м.Львів, голова товариства
Провідна установа: Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти та науки України, кафедра програмного забезпечення комп’ютерних систем, м.Харків
Захист відбудеться “08 травня 2002 р. о “1400” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.813.01 при Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури (79601, м.Львів, вул. Тролейбусна, 11)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного науково-дослідного інституту інформаційної інфраструктури (79601, м.Львів, вул. Тролейбусна, 11)
Автореферат розісланий “06” квітня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Бунь Р.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При розв’язуванні ряду задач, таких як цифрова обробка зображень, розпізнавання образів, обробка метеорологічних даних та ін., результати необхідно отримувати в реальному масштабі часу.
Створення швидкодіючих систем обробки інформації можливе на базі нових методів, алгоритмів та архітектурних принципів. Останнім часом розроблено принципи побудови обчислювальних засобів, що використовують групу обчислювачів, які працюють на базі паралельної організації обчислень. Ці принципи лягли в основу теорії створення надвисокопродуктивних засобів обробки інформації в системних та нейронних середовищах.
Наявність значної уваги до автоматизованих систем управління та прогресивних інформаційних технологій на базі штучних нейронних мереж, яка приділяється в останні роки з боку науковців та користувачів-практиків різних сфер діяльності, підтверджується великою кількістю публікацій в наукових виданнях, високим рівнем представництва на спеціалізованих науково-технічних міжнародних конференціях, присвячених різноманітним проблемам обчислювальної техніки, теорії зв’язку, мультимедійних систем.
Досягнуто помітних успіхів на шляху використання нейромережевих технологій в наукових дослідженнях, сфері бізнесу, авіації, митній справі та ін. Якщо початкові дослідження в області нейромереж будувалися на використанні моделей біологічних нейронів У.Маккалоха, У.Пітса та гіпотетичного механізму діяльності головного мозку, то у 80-90-х роках нейрокомп’ютерна техніка збагатилася моделями, що мають відповідники в реальних фізичних системах.
Точність функціонування сучасних нейромереж як в режимі відтворення, так і в режимі навчання залишається недостатньою для багатьох практичних задач, тому доцільним є створення нових методів та алгоритмів обробки сигналів і даних у нейронних середовищах.
Вагомий внесок у розвиток теорії створення надвисокопродуктивних засобів обробки інформації в системних та нейронних середовищах внесли такі вчені як Івахненко О.Г., Малиновський, Вінцюк Т.К., Степашко, Сіроджа І.Б., Яцимірський М.М., Драган Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ І ДАНИХ В СИСТЕМНИХ ТА НЕЙРОННИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок