Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯТИВНО-КРЕАТИВНА ФУНКЦІЯ ТРАДИЦІЇ В ЕТНОКУЛЬТУРІ (НА МАТЕРІАЛІ ДОСВІДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ)

РЕГУЛЯТИВНО-КРЕАТИВНА ФУНКЦІЯ ТРАДИЦІЇ В ЕТНОКУЛЬТУРІ (НА МАТЕРІАЛІ ДОСВІДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ)

Назва:
РЕГУЛЯТИВНО-КРЕАТИВНА ФУНКЦІЯ ТРАДИЦІЇ В ЕТНОКУЛЬТУРІ (НА МАТЕРІАЛІ ДОСВІДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,58 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Бекірова Лейля Сафетівна
УДК 130. 2:392 (477. 75)
РЕГУЛЯТИВНО-КРЕАТИВНА ФУНКЦІЯ ТРАДИЦІЇ В ЕТНОКУЛЬТУРІ (НА МАТЕРІАЛІ ДОСВІДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ)
09.00.04 - філософська антропологія, філософія культури
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Таврійського національного університету ім. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Лазарєв Фелікс Васильович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
завідувач кафедри філософії
 
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Воєводін Олексій Петрович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри філософії культури і культурології
кандидат філософських наук,
Суходуб Тетяна Дмитрівна,
Центр гуманітарного освіти НАН України,
професор кафедри філософії науки і культурології
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра філософії філософського факультету
Захист відбудеться “12” листопада 2004 р. о 14 год. на засіданні
спеціалізованої ради К 52.051.01 у Таврійському національному
університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007 м. Сімферополь, пр.
Вернадського, 4, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. Вернадського (Сімферополь, пр. Вернадського, 4)
Автореферат розісланий “11” жовтня 2004 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 О.І. Кремінський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. XX століття, як відомо, гостро порушило питання про виживання людства. Не викликає сумніву, що ця проблема буде не менше актуальною і для XХI століття. Учені і філософи усього світу думають над нею у різних площинах: екологія довкілля, сутність людини, природа соціуму і т.д. Все це так чи інакше пов'язано з глобальною проблематикою.
Ключовою проблемою в цьому величезному колі питань є проблема духовності. Якщо збережеться духовне начало як важлива складового життя соціуму - збережеться і людство. Якщо воно стане найважливішим, домінуючим - людству призначено не тільки вижити, але і процвітати в гармонії з навколишнім світом.
Носієм духовності виступає не тільки релігія. Загальнолюдські духовні цінності відображають відшліфовані століттями традиції, обряди, норми, правила, що нерідко втілюються в національні форми, але за своєю суттю несуть загальнолюдське, гуманістичне начало. Релігія, певною мірою, вторинна стосовно соціальних інститутів такого роду, тому що в процесі становлення і поширення релігійна ідея, пристосовувалась до національних умов і особливостей, асимілює багато рис побуту, традицій, культури етносів що її прийняла. Тому у свідомості деякої частини людей не завжди національні традиції чітко відокремлюються від релігійних вірувань і обрядів, тим більше, що у суспільстві паралельно з'являються традиції вільнодумства, критичного відношення до догматів і культу.
Поширене бачення виходу з технократичної безодні, у яку котиться людство, - культура. Насправді ж усе є набагато складнішим. Культура сама стає жертвою й інструментом відчуженої від людини технократичного середовища. Жертвою - тому що не випадково говорять уже “про екологію культури ”, засобом - тому що комерціалізація мистецтва, “маскульт” та інші породження шаблону і низького смаку лише прискорюють цю загальну кризу.
“Тому до природи!” - закликав Ж.-Ж. Руссо на зорі науково-технічної цивілізації. “Тому до традицій”, - можна було б так перефразувати це гасло в передбаченні обвального процесу експансії бездуховної, що підкоряє собі особистість псевдокультури. Раніше марксисти стверджували, що все це “згубний вплив Заходу”. Тепер очевидно, що перед нами породження трьох стовпів цивілізації: ринку, технократичного мислення і масового виробництва.
Традиції виявляються зараз надзвичайно актуальними і для того процесу державного будівництва, що відбувається в Україні й інших країнах СНД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГУЛЯТИВНО-КРЕАТИВНА ФУНКЦІЯ ТРАДИЦІЇ В ЕТНОКУЛЬТУРІ (НА МАТЕРІАЛІ ДОСВІДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок