Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТЕРМООБРОБКИ НЕНЬЮТОНІВСЬКИХ ХАРЧОВИХ РІДИН В АПАРАТІ З РОТАЦІЙНИМ ТЕРМОСИФОНОМ

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТЕРМООБРОБКИ НЕНЬЮТОНІВСЬКИХ ХАРЧОВИХ РІДИН В АПАРАТІ З РОТАЦІЙНИМ ТЕРМОСИФОНОМ

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТЕРМООБРОБКИ НЕНЬЮТОНІВСЬКИХ ХАРЧОВИХ РІДИН В АПАРАТІ З РОТАЦІЙНИМ ТЕРМОСИФОНОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,80 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
БЕЗБАХ ІГОР ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 664.046.6.002.5
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТЕРМООБРОБКИ НЕНЬЮТОНІВСЬКИХ ХАРЧОВИХ РІДИН В АПАРАТІ З РОТАЦІЙНИМ ТЕРМОСИФОНОМ
Спеціальність 05.18.12-процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Одеса-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: -доктор технічних наук, професор Бурдо Олег Григорович, Одеська національна академія харчових технологій, завідуючий кафедрою процесів та апаратів
Офіційні опоненти: -доктор технічних наук, член-кор. НАН України Снєжкін Юрій Федорович, Інститут технічної теплофізики НАН України, м. Київ, заступник директора
-кандидат технічних наук, доцент, Титар Сергій Семенович, Одеський національний політехнічний університет, професор кафедри теплових електричних станцій та енергозберігаючих технологій.
Провідна організація: -Національний університет харчових технологій, кафедра процесів і апаратів харчових виробництв та технології консервування, Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 20 грудня 2002 р. о 10-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 в Одеській національній академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса-39, вул. Канатна, 112.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса-39, вул. Канатна, 112.
Автореферат розісланий 19.11.2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Д.т.н, проф. Гапонюк О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Харчовою промисловістю виробляється і переробляється значна кількість продуктів, теплова і механічна поведінка яких відрізняється від ньютонівських рідин. До групи харчових неньютонівських рідин (ННР) можна віднести томатну пасту, різні пюре, кефір, згущене молоко та ін.
Розгляд властивостей харчових ННР показує, що енерговитрати при їхній обробці значно вищі в порівнянні з групою ньютонівських рідин. Теплофізичні властивості і специфічна поведінка ННР роблять неможливою інтенсифікацію процесів термообробки традиційними методами, крім того, при термообробці харчових ННР змінюється якість продукту в залежності від тривалості теплового впливу, йде процес інтенсивного створення накипу.
Для інтенсифікації процесу термообробки необхідно зруйнувати внутрішню структуру ННР і ІзмуситиІ її поводитися максимально близько до ньютонівської рідини. Цього можна досягти шляхом підвищення напруження, а також швидкості зсуву, тобто механічною обробкою. Напрошується висновок про необхідність одночасного теплового і механічного впливу на продукт.
Для рішення проблем термообробки ННР в промисловості використовують термомеханічні агрегати (ТМА).
Агрегати являють собою циркуляційні системи. В конструкціях ТМА слабким елементом є вузол ущільнення при підведенні пари і відводі конденсату. Герметизація вузла з'єднання ротора, який обертається, з підвідним нерухомим паропроводом і конденсатопроводом є технічно складною задачею. Крім того в апаратах втрачається енергія з конденсатом, який відводиться.
Таким чином основними проблемами термообробки харчових ННР є: зміна якості продукту, процес інтенсивного створення накипу, складна апаратурно-технічна реалізація процесу, високі енерговитрати.
Рішенням згаданих проблем є застосування нового класу апаратів на базі автономних двофазних теплопередаючих модулів (теплові труби, термосифони), за допомогою яких можливо реалізувати комплексний тепловий і механічний вплив на продукт і знизити енерговитрати на процес.
Зв'язок роботи з науковими програмами
Дисертаційна робота виконана відповідно до держбюджетної тематики науково-дослідних робіт (ІВиробництво, переробка і збереження сільськогосподарської продукціїІ № 0100U4572).
Мета і задачі дослідження.
Метою роботи є створення термомеханічних агрегатів на основі ротаційних термосифонів (РТС), методів їх розрахунку та оптимізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТЕРМООБРОБКИ НЕНЬЮТОНІВСЬКИХ ХАРЧОВИХ РІДИН В АПАРАТІ З РОТАЦІЙНИМ ТЕРМОСИФОНОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок