Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,25 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ КОНДРАТЮКА
ДЕМИДЕНКО ВІКТОР В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ
УДК 332.12:330.341.1(477)
РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.10.01 – розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Полтава – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Качала Тамара Миколаївна,
Черкаський державний технологічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Мармуль Лариса Олександрівна, Херсонський державний аграрний університет Міністерства освіти і науки України, проректор з міжнародних зв’язків;
кандидат економічних наук, Валюх Андрій Миколайович, Національний університет водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри регіонального управління (м. Рівне).
Провідна установа:
Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, відділ дослідження комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил, м. Київ.
Захист відбудеться 1 8 січня 2007 р., о 14:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 44.052.03 у Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка Міністерства освіти і науки України за адресою: 36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 24.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка Міністерства освіти і науки України за адресою: 36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 24.
Автореферат розісланий 15 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент О.В. Комеліна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміни взаємозв’язку науки, технологій і економічного росту є однією з важливих характеристик нової економіки. Вибір на користь формування інноваційної моделі зумовлює розгляд нових факторів економічного розвитку, необхідність інтеграції наукових здобутків та набутого практичного досвіду, поєднання результатів плідної праці вчених та практиків.
Розвиток регіонів може отримати значний імпульс внаслідок дії факторів, які є інваріантними щодо специфічних умов регіонального рівня. Саме інноваційний вектор розвитку сприяє ефективному використанню виробничих фондів і трудових ресурсів. Характер і рівень розвитку продуктивних сил України та її регіонів супроводжуються багатьма негативними процесами з точки зору задоволення суспільних потреб та економічної ефективності. У той же час існують резерви та шляхи розвитку, котрі дозволяють усунути негативні явища і сформувати такий тип, який задовольнятиме суспільні потреби і буде економічно виправданим. Використання інноваційного фактора разом з коригуванням державної економічної політики у сфері відносин власності дозволить забезпечити гармонійний розвиток людського потенціалу, економіки і природного середовища, що відповідатиме перспективним завданням і цілям суспільства.
При забезпеченні державою умов для формування інноваційної активності в країні та реалізації ефективної державної інноваційної політики важливим є процес розробки на рівні регіонів та підприємств інноваційної стратегії і тактики формування інноваційного клімату та потенціалу підвищення інноваційної активності.
Недостатність розвитку методології системного підходу до оцінки і прогнозування інноваційної діяльності, конкретизація методів оцінки інноваційного потенціалу регіонів і доведення їх до алгоритму, необхідність розробки проблеми інноваційного фактора розвитку продуктивних сил України визначають актуальність та своєчасність теми дослідження.
Вагомий внесок у розробку теоретичних проблем розвитку продуктивних сил та економічних аспектів інноваційної діяльності зробили В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок