Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> характеристика активованих лімфоцитів у експерименті та клініці

характеристика активованих лімфоцитів у експерименті та клініці

Назва:
характеристика активованих лімфоцитів у експерименті та клініці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
київський національний університет
імені Тараса шевченка
Копійка Віра Вікторівна
УДК: 612. 017 : [616.-005.9 + 612.112]
характеристика
активованих лімфоцитів
у експерименті та клініці
спеціальність 03. 00. 09 – імунологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі імунології та біохімії Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор,
завідувач кафедри імунології та біохімії
Фролов Олександр Кирилович,
Запорізький державний університет
Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: | -
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, керівник відділу імунології
Гавриленко Тетяна Іллівна
Інститут кардіології імені М. Д. Стражеска
АМН України
-
доктор медичних наук, професор
завідувач кафедри загальної та клінічної імунології та алергології
Попов Микола Миколайович,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: | Інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського АМН України
Захист дисертації відбудеться “8” лютого 2005 р., о 16 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, просп. Акад. Глушкова, 2/12; біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет; т. 252-16-48.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 21 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Молчанець О. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Не зважаючи на основну роль імунної системи в контролі антиген-структурного гомеостазу організму, лабораторні імунологічні показники ще не стали визначальними при характеристиці здоров’я, крім розділів імунопатології та трансплантології. Причиною даного парадоксу є недостатня інформативність доступних для клінічної практики й експериментальної біології імунологічних методів. Так, імунологами України на національних імунологічних конґресах і науково-практичних конференціях неодноразово вказувалося на відсутність у більшості випадків зв’язку між індивідуальними лабораторними імунологічними показниками і клінічним станом хворого (Дранник Г. Н., 1998; Чумак А. А., 1998; Бережная Н. М., 1998). У зв'язку з цим було запропоновано доповнити загальноклінічні імунологічні методи фенотипуванням імунокомпетентних клітин моноклональними антитілами та їх активаційними маркерами (СD25, СD71, СD95, HLA-DR на Т-лімфоцитах та ін.) (Афримзон Е. А., Чердынцева Н. В., Дизер Л. А. и др., 1996; Сидоренко С. П., 1998; Пинегин Б. В., Ярилин А. А., Симонова А. В. и др., 2001).
Однак використання моноклональних антитіл проти панспецифічних популяційних і субпопуляційних антигенів лімфоцитів не може докорінно змінити клінічну й експериментальну імунологічну практику, тому що дане тестування залишається кількісним. Фенотипування лімфоцитів крові проти активаційних антигенів також не може бути єдиним способом вивчення функціонального стану імунної системи на момент обстеження. Більшість із них відносяться до ранніх стадій реакції лімфоцитів на антигени та мітогени в лімфоїдних органах і не зберігаються або представлені низькою щільністю на циркулюючих лімфоцитах. Наприклад, рецептори до інтерлейкіну 2 (СD25) і трансферину (СD71) експресуються на мембранах Т-лімфоцитів у G1-стадії клітинного циклу для переходу клітини в S-стадію (Павлюк А. С., Беда М. В. та ін., 1993; Бабаева Е. В., Соколенко В. Л., Базыка Д. А., 1999). Вхід лімфоцитів у рециркуляцію супроводжується їх виходом із мітотичного циклу, що характеризується G0-стадією. В процесі даного переходу відбувається докорінна перебудова клітини: втрата одних і поява інших мембранних і метаболічних ознак.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: характеристика активованих лімфоцитів у експерименті та клініці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок