Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОХОРОНА, РЕГЕНЕРАЦІЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ АРХІТЕКТУРНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ІСТОРИЧНОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

ОХОРОНА, РЕГЕНЕРАЦІЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ АРХІТЕКТУРНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ІСТОРИЧНОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
ОХОРОНА, РЕГЕНЕРАЦІЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ АРХІТЕКТУРНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ІСТОРИЧНОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,64 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ГАРНІК Тетяна Михайлівна
УДК 72.01
ОХОРОНА, РЕГЕНЕРАЦІЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ
АРХІТЕКТУРНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ІСТОРИЧНОГО РЕГІОНУ
(НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
18.00.01 - теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті
будівництва та архітектури
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат архітектури, доцент
Буряк Олександр Петрович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри основ архітектури
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор
Бевз Микола Валентинович,
Львівський національний університет
„Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри реставрації та реконструкції архітектурних
комплексів
кандидат архітектури, доцент
Древаль Ірина Владиславівна,
Харківська національна академія міського господарства
Міністерства освіти і науки України,
кафедра архітектурного та ландшафтного проектування
Захист відбудеться 11 жовтня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д. 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40, конференц-зал архітектурного факультету.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 40
Автореферат розісланий 7 вересня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Ігнатьєва Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми охорони, регенерації та використання архітектурного потенціалу в контексті розвитку історичного регіону зумовлена тенденцією переходу від охорони і збереження окремої пам’ятки архітектури до охорони всієї історико-культурної спадщини. Архітектурні пам’ятки, підпорядковуючи компоненти просторово-меморіального, етнографічного, історичного, природного середовища, утворюють разом з ним ціннісно-орієнтаційні поля і являють в ньому певне змістове ядро. Специфічний діяльний характер соціуму в такому середовищі спрямований на охорону, регенерацію та використання памяток і здатний демонструвати науковий, просвітницький та туристичний потенціал.
В цілому, історико-культурні, історико-архітектурні утворення, як культурні явища, являють системи морально-етичних, естетичних, духовних, релігійних, інтелектуальних та інших цінностей і набувають, в цих випадках, свій, особливий зміст. Як системоутворювальний чинник, архітектурна пам’ятка здатна стимулювати розвиток культурного новоутворення, а тому (в межах дисертації), визначається як архітектурний потенціал (АП). Такі системи окреслюються як історико-культурні зони (ІКЗ). В них відбувається змістовне трансформування музейного простору в історико-літературно-меморіальний, архітектурно-етнографічний, етнографічно-археологічний та ін. В цьому випадку, процеси охорони та використання АП, регенераційні процеси в ІКЗ, стають важливими чинниками розвитку історичного регіону в цілому, а також, певною альтернативою політико-економічним змінам та господарчим руйнаціям в ньому. На сьогодні охоронна діяльність, являє систему правових, організаційних, фінансових та інших заходів, направлених на виявлення, збереження, реставрацію, регенерацію, використання АП. Ці заходи вимагають розглядати історично складений культурний ландшафт як цілісну систему у вигляді ІКЗ. Тому АП в контексті розвитку ІКЗ, починає сприйматися як складний об’єкт, що має певну цінність і розкривається у вигляді „величезної метафори”. Його цитати починають віртуозно переплітатися з сучасними архітектурними та мистецькими формами, а тому позначати інші образи, іншу драматургію, яку створює нове покоління і, яке, не завжди успішно вирішує проблеми щодо його використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОХОРОНА, РЕГЕНЕРАЦІЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ АРХІТЕКТУРНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ІСТОРИЧНОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок