Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ НЕКАЛЬКУЛЬОЗНИЙ ХОЛЕЦИСТИТ, ПОЄДНАНИЙ З ХРОНІЧНИМ НЕОБСТРУКТИВНИМ БРОНХІТОМ

ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ НЕКАЛЬКУЛЬОЗНИЙ ХОЛЕЦИСТИТ, ПОЄДНАНИЙ З ХРОНІЧНИМ НЕОБСТРУКТИВНИМ БРОНХІТОМ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ НЕКАЛЬКУЛЬОЗНИЙ ХОЛЕЦИСТИТ, ПОЄДНАНИЙ З ХРОНІЧНИМ НЕОБСТРУКТИВНИМ БРОНХІТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Р я б є н к о
Н е л л і Б о р и с і в н а
УДК 616.24-002.54/57-085.2/3
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ НЕКАЛЬКУЛЬОЗНИЙ ХОЛЕЦИСТИТ, ПОЄДНАНИЙ З ХРОНІЧНИМ НЕОБСТРУКТИВНИМ БРОНХІТОМ
14.01.02 - внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Луганськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
БУРМАК Юрій Григорович,
Луганський державний медичний університет,
завідуючий кафедрою сімейної медицини
та внутрішньої медицини ФПДО
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ПУТІНЦЕВ Володимир Гнатович,
Луганський державний медичний університет,
завідуючий кафедрою внутрішньої медицини №2
доктор медичних наук, професор
РЕШЕТІЛОВ Юрій Іванович,
Запорізька медична академія після-дип-ломної освіти,
завідуючий кафедрою терапії та гастроентерології
Провідна установа: Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця, кафедра госпітальної терапії №2,
МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “ 27 ” січня 2006 р. о 11.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.600.01 в Луганському державному медичному університеті (91045, м. Луганськ, кв. 50-річчя Оборони Луганська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Луганського державного медичного університету (91045, м. Луганськ, кв. _річчя Оборони Луганська, 1).
Автореферат розісланий “ 26 ” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.І. Коломієць
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки все більше увагу привертають сполучені захворювання внутрішніх органів, які охоплюють дві або більш функціональні системи, та при яких може зустрічатися так званий синдром взаємного обтяження, пов’язаний з сумацією та навіть потенціюванням негативного впливу мікст-патології на організм хворого (Іванова Л.М., 1997, 2000; Путінцев В.Г., 2001). Відомо, що в Україні досить поширені хронічні захворювання гепатобіліарної системи, зокрема хронічний некалькульозний холецистит (ХНХ), причому встановлена тенденція як до збільшення загальної кількості хворих на ХНХ за останні 10-15 років, так і до ураження осіб молодого, найбільш працездатного віку (Голубчиков М.В., 2000; Бабак О.Я., 2002; Фадеєнко Г.Д. та співавт., 2005). При цьому в умовах великих промислових регіонів, зокрема Донбасі, більш ніж у 20-25% осіб, особливо чоловічої статі, ХНХ поєднується з хронічною патологією бронхолегеневої системи, найчастіше хронічним необструктивним бронхітом (ХНБ), що може негативно впливати на перебіг як ХНХ, так і ХНБ (Губергриц Н.Б., 2004; Білоконь Т.М., 2005). Можливість взаємного обтяження перебігу ХНХ та ХНБ встановлено також іншими авторами (Христич Т.М., 2001; Іванова Л.М., 2003; Путінцев В.Г., 2004). Тому можна вважати доцільним та корисним для клінічної практики розробку патогенетично обґрунтованих підходів до лікування та медичної реабілітації хворих на ХНХ, поєднаний з ХНБ.
При розробці раціональних підходів до оптимізації лікування хворих зі сполученою патологією гепатобіліарної та бронхолегеневої систем нашу увагу привернула можливість використання нових вітчизняних препаратів глутаргіну та екстракту артишоку, що виробляються фармацевтичною кампанією “Здо-ров’я” (Харків). Відомо, що глутаргін – має широкий спектр фармакологічної дії, зокрема гепатозахисну, антиоксидантну, детоксикуючу, імуномодулюючу, мемб-рано-ста-бі-лізуючу активність, покращує стан жовчновивідних шляхів, оскіль-ки володіє протизапальним і помірним жовчогінним ефектами (Бабак О.Я. та спів-авт., 2003, 2005; Фадеєнко Г.Д. та співавт., 2005). Встановлено, що глутаргін покращує процеси репаративної регенерації, понижує концентрацію “се-редніх молекул” у крові, стимулює енергетичний метаболізм (Фролов В.М., 2003; Решетілов Ю.І., 2004; Іванова Л.М., 2004).
Екстракт артишоку (ЕА) – це фітопрепарат, що сприяє покращенню стану жовчовивідних шляхів, має жовчогінну, антиоксидантну та сечогінну дію (Бабак О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ НЕКАЛЬКУЛЬОЗНИЙ ХОЛЕЦИСТИТ, ПОЄДНАНИЙ З ХРОНІЧНИМ НЕОБСТРУКТИВНИМ БРОНХІТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок