Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАСТИВОСТІ ГОЛОГРАМ ЮНГА

ВЛАСТИВОСТІ ГОЛОГРАМ ЮНГА

Назва:
ВЛАСТИВОСТІ ГОЛОГРАМ ЮНГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут фізики НАН України
Богатирьова Галина Вікторівна
УДК 778.38:535.317.1:535.42
ВЛАСТИВОСТІ ГОЛОГРАМ ЮНГА
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому державному університеті
ім. Юрія Федьковича, Міністерство освіти та науки України
Науковий керівник: кандидат фіз.-мат. наук, доцент Полянський Петро В’ячеславович, докторант кафедри кореляційної оптики, Чернівецький держуніверситет
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, професор, чл.-кор. НАНУ Соскін Марат Самуілович, завідувач відділом, Інститут фізики НАНУ
кандидат фіз.-мат. наук Анохов Сергій Павлович, в.о. директора, Міжнародний центр «Інститут прикладної оптики» НАНУ
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, радіофізичний факультет, м. Київ
Захист відбудеться 27 __квітня___2000 р. о _14.30__год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 Інституту фізики НАН України (03039, м. Київ, Проспект Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики НАН України, м. Київ, Проспект Науки, 46.
Автореферат розісланий _20__березня__2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фіз.-мат. наук Іщук В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Більшість голографічних досліджень виконується на основі принципу Гюйгенса-Френеля та скалярної теорії дифракції Кірхгофа й (у меншій мірі) з залученням теорії дифракції Релєя-Зоммерфельда. Зокрема, саме у рамках кірхгофівської теорії дифракції здійснюється фундаментальна типізація голограм: голограми Френеля, Фраунгофера та Фур’є. Згідно іншої моделі дифракції - висунутої Томасом Юнгом (1801), - дифраговане поле за перешкодою представляється як сума геометрооптичної хвилі, що поширюється від первинного джерела у прямо освітлену область, та крайової дифракційної хвилі (КДХ), яка нібито перевипромінюється краєм перешкоди й поширюється як у прямо освітлену область, так і в область геометричної тіні. У дослідженнях А.Рубіновича (1917-1965) та, пізніше, Е.Вольфа (1962) було з’ясовано, що дана модель може бути успішно формалізованою й цілком узгоджується як з принципом Гюйгенса-Френеля, так і з теорією дифракції Релєя-Зоммерфельда. На сьогоднішній день модель дифракції Юнга-Рубіновича (МДЮР) має надійне теоретичне обгрунтування й використовується у різних галузях оптики.
Крім вказаних моделей, у рамках хвильової теорії світла використовуються також й інші еврістичні підходи (й відповідні наближені - асимптотичні розрахункові алгоритми) для розв’язання задач дифракції, зокрема, геометрична теорія Келлера, а також, з залученням уявлень Сингулярної оптики, розклад дифракційного поля на «прості» - плоскі та так звані «дислокаційні» хвилі [Khizhnyak A.I., Anokhov S.P., Lymarenko R.A., Soskin M.S., Vasnetsov M.V. // Proc.SPIE.-1999.-Vol.3904.-P.19-26]. У цитованій роботі МДЮР піддається концептуальній критиці. Дійсно, розклад дифракційного поля (за Зоммерфельдом або за Рубіновичем-Вольфом) на компоненти, які зазнають на границі геометричної тіні розриву першого або другого роду, не є фізичним, - оскільки розривні геометрооптична хвиля та КДХ не можуть бути безпосередньо реалізованими у фізичному експерименті. Проте, у хвильовій зоні за екраном (виключаючи найближчий окіл границі геометричної тіні - область розривності геометрооптичної хвилі та КДХ) наявність циліндричного хвильового фронту, що асоціюється з компонентою КДХ в області геометричної тіні, експериментально підтверджено Калашніковим (1911). Отже, в межах чинності, МДЮР може бути використана для якісного прогнозування специфічних зображаючих властивостей запису картин дифракції за перешкодою, які можуть бути верифікованими, зокрема, засобами голографії.
Основна передумова цього дисертаційного дослідження - очевидний голографічний характер МДЮР: геометрооптичну хвилю у прямо освітленій області можна розглядати як опорну по відношенню до КДХ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВЛАСТИВОСТІ ГОЛОГРАМ ЮНГА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок