Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Тактико-криміналістичні та процесуальні основи пошуку та затримання злочинця

Тактико-криміналістичні та процесуальні основи пошуку та затримання злочинця

Назва:
Тактико-криміналістичні та процесуальні основи пошуку та затримання злочинця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Малярова Валерія Олегівна
УДК 343.985
Тактико-криміналістичні та процесуальні основи пошуку та затримання злочинця
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: | кандидат юридичних наук, доцент
Щербаковський Михайло Григорович
Національний університет внутрішніх справ,
заступник начальника кафедри криміналістики.
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, доцент
Берназ Василь Дмитрович,
Одеський юридичний інститут
Національного університету внутрішніх справ,
начальник кафедри криміналістики;
кандидат юридичних наук, доцент,
Одерій Олексій Володимирович,
Донецькій юридичний інститут МВС при
Донецькому національному університеті,
начальник кафедри криміналістики.
Провідна установа: |
Одеська національна юридична академія, кафедра кримінального процесу, Міністерство освіти і науки України ( м. Одеса).
Захист відбудеться „_8_” липня 2005 року о „ 12 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий „___2___” червня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каткова Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початку XXI століття нові, негативні тенденції злочинності стали серйозною перешкодою на шляху становлення демократичних інститутів і економічних основ української державності. Злочинці використовують усе більш витончені способи вчинення й приховання протиправних дій, застосовують сучасні технічні засоби, тому перед слідчими все частіше стає завдання пошуку невідомих злочинців за залишеними ними слідами. Практика свідчить про зростання числа нерозкритих особливо тяжких злочинів. Так, за даними УМВС України в Харківській області, кількість нерозкритих злочинів загально кримінальної спрямованості становила: 1999 р. – 8094 (25,4% всіх вчинених злочинів), 2000 р. – 8296 (23,5%), 2001 р. – 6644 (21,6%), 2002 р. – 5801 (17,8%), 2003 р. – 14857 (36,3%), 2004 р. – 13417 (35,7%).
Головними недоліками в діяльності правоохоронних органів по протидії злочинності, особливо в її організованих формах, є низький рівень розкриття вже вчинених кримінальних діянь і низька ефективність затримання злочинців з метою одержання доказів по кримінальній справі. Обоє ці істотних недоліків багато в чому обумовлені серйозними помилками в пошуковій діяльності, відсутністю специфічних тактичних навичок проведення затримання особи на місці злочину. Установлення в процесі розслідування особи, яка вчинила злочин (далі злочинця), є одним із центральних завдань досудового слідства. Його вирішення представляє значні труднощі, особливо коли злочинцю вдалося зникнути з місця події. Потреби сучасної слідчої практики свідчать, що назріла гостра необхідність дослідження наукових і прикладних проблем пошуку й встановлення особи злочинця та його подальшого затримання.
Пошук злочинців та їх наступне затримання сприяє повному, всебічному й об'єктивному розслідуванню кримінальних справ. Недоліки пошукової діяльності слідчого негативно впливають на боротьбу зі злочинністю. В зв'язку з цим проблемам пошуку злочинця приділяється багато уваги в криміналістиці. Аналіз наукових праць по даній проблемі свідчить про відсутність єдиної позиції до визначення й змісту пошукової діяльності.
Більшість дослідників метою пошукової діяльності слідчого вважає розшук встановленого злочинця, який ховається від слідства. Діяльність слідчого з пошуку невідомого злочинця (пошукова діяльність) спирається на наукові основи, які перебувають у стадії формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Тактико-криміналістичні та процесуальні основи пошуку та затримання злочинця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок