Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЕКСТРУЗІЙНА ОБРОБКА ВТОРИННИХ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ (ТЕОРІЯ, ТЕХНОЛОГІЯ, ОБЛАДНАННЯ)

СОЕКСТРУЗІЙНА ОБРОБКА ВТОРИННИХ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ (ТЕОРІЯ, ТЕХНОЛОГІЯ, ОБЛАДНАННЯ)

Назва:
СОЕКСТРУЗІЙНА ОБРОБКА ВТОРИННИХ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ (ТЕОРІЯ, ТЕХНОЛОГІЯ, ОБЛАДНАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,66 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ДЯДИЧЕВ ВАЛЕРІЙ ВОЛОДИСЛАВОВИЧ
УДК 628.4.04-405
СОЕКСТРУЗІЙНА ОБРОБКА ВТОРИННИХ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ (ТЕОРІЯ, ТЕХНОЛОГІЯ, ОБЛАДНАННЯ)
Спеціальність 05.03.05 – процеси і машини обробки тиском
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Луганськ 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор, заслужений винахідник України Смирний Михайло Федорович, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, перший проректор, завідуючий кафедрою екології.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Рябічева Людмила Олександрівна, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідуюча кафедрою прикладного матеріалознавства;
доктор технічних наук, доцент Сивак Іван Онуфрійович, Вінницький державний технічний університет, завідуючий кафедрою технології і автоматизації машинобудування;
доктор технічних наук, с.н.с. Пєтухов Аркадій Демянович, ВАТ “УкрНДІпластмаш”, директор випробувального центру.
Провідна установа:
Донецький національний технічний університет, кафедра обробки металів тиском, Міністерство освіти і науки України (м. Донецьк).
Захист відбудеться 06.11.2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д .051.02 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20А.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20А.
Автореферат розіслано 02.10.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради Д 29.051.02
кандидат технічних наук, доцент Гутько Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом усе більшого значення у світі набувають проблеми забруднення навколишнього середовища. Це, в першу чергу, стосується утилізації відходів. Найруйнівнішими з екологічної точки зору є полімерні відходи. Пластмаси мають дуже великий період розкладання, при їх розкладанні чи спалюванні виділяються шкідливі речовини. Однак полімери – найперспективніші матеріали для виробництва різних виробів. Полімерні матеріали легко піддаються обробці, відносно дешеві, їм можна надати будь-якої форми і кольору. Тому виробництво пластмас у світі з кожним роком зростає.
Раніше утилізація полімерних матеріалів здійснювалася за допомогою спалювання і поховання, що негативно позначалося на стані навколишнього середовища. Вторинна переробка полімерів вважалася економічно невигідною. Однак, дійсність змушує переглянути цю точку зору.
На жаль, існуючі методи переробки вторинних полімерів у напрямку збільшення їхньої продуктивності наштовхуються на істотні труднощі, пов'язані, зокрема, із багатостадійністю процесу і неможливістю оперативно контролювати якість готового виробу. У зв'язку з цим процеси гранулювання, агломерування і екструзії як технологічні процеси не задовольняють зростаючим вимогам до продуктивності процесів переробки вторинних полімерів і якості продукції з них. Новим кроком у вирішенні згаданих вище проблем може стати використання методу соекструзії.
Результати відомих досліджень у галузі вторинної переробки полімерів свідчать про високу економічну ефективність цих методів. Виходячи з цього, створення технології й обладнання для переробки відходів різнорідних полімерних матеріалів методом соекструзії з метою виробництва нових виробів, що забезпечить зниження рівня забруднення оточуючого середовища, ресурсо- й енергозбереження, є актуальною науково-технічною проблемою, що особливо гостро стоїть в умовах становлення ринкових відносин в Україні, коли приватна ініціатива і закордонні інвестиції спрямовані на створення високоефективних і енергозберігаючих виробництв.
Разом з тим, рішення цієї складної проблеми неможливо без проведення комплексу теоретичних досліджень, математичного опису і комп'ютерного моделювання соекструзійних процесів і пристроїв різного технологічного призначення, що є головним завданням цієї роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: СОЕКСТРУЗІЙНА ОБРОБКА ВТОРИННИХ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ (ТЕОРІЯ, ТЕХНОЛОГІЯ, ОБЛАДНАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок