Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПЕРІОДУ (1991-2001РР.)

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПЕРІОДУ (1991-2001РР.)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПЕРІОДУ (1991-2001РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Франків Роман Богданович
УДК 72.031.8(477)”1991/2001”
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ
ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПЕРІОДУ (1991-2001РР.)
18.00.01 – теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат архітектури, професор
Черкес Богдан Степанович,
директор Інституту архітектури
Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор
Абизов Вадим Адільєвич,
директор Державного науково-дослідного інституту
теорії та історії архітектури і містобудування, м.Київ
кандидат архітектури
Олійник Олена Павлівна,
головний редлактор журналу “Архітектура і престиж”, м.Київ
Провідна установа: Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
Міністерства освіти та науки України,
м. Харків
Захист відбудеться _13 травня 2005 р. о _10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул.С.Бандери,12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий ”_11_” _квітня_____2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат архітектури, професор Петришин Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Процеси трансформацій, які почались в пострадянських країнах на межі 1980-х-90-х років стали серйозним суспільним викликом, який можна порівняти із революційними потрясіннями. Проте початковий період хаосу та непевності змінився відносною стабілізацією і від об’єктивної оцінки явищ, котрі щойно відбулися, залежить подальший вибір нарямку архітектурного розвитку. Тому наукове дослідження особливостей пострадянської архітектури України не лише покликане утворити єдину систему знань із різних архітектурних проявів 1990-х рр., але також звернене до процесів сучасного і майбутнього.
Актуальність теми визначається головними положеннями:
1.
Наукове опрацювання пострадянського етапу та формування відповідного понятійного апарату дасть можливість кращої обізнаності в актуальних процесах архітектури України та життєво необхідного для подальшого розвитку розмежування між явищами прогресивними, негативними та інерційними.
2.
Хронологічні межі об’єкту дослідження в часі максимально наближені до періоду його виконання, що дає можливість залучити фактологічний матеріал, який буде недоступний через кілька десятиліть і тому може становити важливе наукове підгрунтя дослідження цієї теми у майбутньому.
3.
Наукові та інші пошуки щодо проблематики пострадянської архітектури України розпорошені в публікаціях різного рівня аналітичної якості та досі не зібрані в єдину теоретичну систему, зрозумілу як науковцям так і практикам.
4.
Термін “пострадянська архітектура” став широковживаним як у професійній так і непрофесійній літературі. Проте його тлумачення переважно обмежується лише початком відліку у 1991 році і не містить структурованої бази визначень та характеристик, як стилістичних так і часових. Це вносить плутанину і невизначеність у розуміння української архітектурі на початку ХХІ століття.
5.
Проблеми щодо означення “пострадянськості” характерні і для ширшого кола культурних, мистецьких та соціокультурних явищ в Україні, тому теоретична структуризація української пострадянської архітектури стане підгрунтям для вирішення подібних проблемі в суміжних дисциплінах.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Напрямок проведеного дослідження співпадає з основним напрямком наукової роботи кафедри дизайну та основ архітектури Національного університету “Львівська політехніка” – “Вивчення дизайну довкілля, мистецької спадщини України, розвитку творчого мислення архітектора та дизайнера”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПЕРІОДУ (1991-2001РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок