Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОЛАЗЕРОТЕРАПІЇ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНУ ДИСТОНІЮ У ПОЄДНАННІ З ХРОНІЧНИМ ТОНЗИЛІТОМ

ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОЛАЗЕРОТЕРАПІЇ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНУ ДИСТОНІЮ У ПОЄДНАННІ З ХРОНІЧНИМ ТОНЗИЛІТОМ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОЛАЗЕРОТЕРАПІЇ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНУ ДИСТОНІЮ У ПОЄДНАННІ З ХРОНІЧНИМ ТОНЗИЛІТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,86 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА КУРОРТОЛОГІЇ
ОВТІНА Олена Юріївна
УДК 616.12-009+616.322-002.2]-085.849.19
ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОЛАЗЕРОТЕРАПІЇ
НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
НА НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНУ ДИСТОНІЮ
У ПОЄДНАННІ З ХРОНІЧНИМ ТОНЗИЛІТОМ
14.01.33 – курортологія та фізіотерапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2004Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі сімейної медицини та загальної практики Одеського державного медичного університету МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
Волошина Олена Борисівна,
Одеський державний медичний
університет МОЗ України, професор
кафедри сімейної медицини та
загальної практики.
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор,
Самосюк Іван Захарович,
Київська медична академія
післядипломної освіти
ім. П.Л.Щупика МОЗ України,
завідувач кафедри медичної
реабілітації, фізіотерапії та курортології;
доктор медичних наук, професор
Тондій Леонід Дмитрович,
Харківська медична академія
післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри фізіотерапії
та курортології.
Провідна установа: | Український НДІ дитячої курортології
та фізіотерапії МОЗ України,
відділ медичної реабілітації, м.Євпаторія.
Захист дисертації відбудеться “05” листопада 2004 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 41.608.01 при Українському науково-дослідному інституті медичної реабілітації та курортології МОЗ України (пров. Лермонтовський, 6, м.Одеса, 65014).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України (пров. Лермонтовський, 6, м.Одеса, 65014).
Автореферат розісланий “03” жовтня 2004 року.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради, кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Дмитрієва Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність питань удосконалювання методик лікування й реабілітації хворих на нейроциркуляторну дистонію (НЦД) зумовлена широкою розповсюдженістю означеної патології, особливо серед дітей та підлітків, схильністю до тривалого перебігу й рецидивування (В.Г.Морозова, 1998; В.Г.Майданник, 1999; А.М.Вейн, 2000; В.Г.Бурлай, 2000).
Дослідження свідчать, що частота НЦД серед дітей й підлітків коливається у межах від 25 до 80%, до того ж у 33,3% означеного контингенту хворих вегетативні порушення, незважаючи на застосовуване лікування, зберігаються впродовж багатьох років, а у 17–20% дітей та підлітків можуть прогресувати, виявляючися у подальшому причиною розвитку органічної серцево-судинної патології (А.Ю.Лагутин, 1995; Е.В.Солдатин, 1997; О.Е.Талицкая, 1999).
Неабияка поширеність вегетативних дисфункцій, включаючи нейроциркуляторну дистонію, серед дітей та підлітків, а також те, що НЦД стає, за звичай, передумовою розвитку у дорослих ішемічної хвороби серця й гіпертонічної хвороби, викликає підвищений інтерес численних дослідників й мотивує пошук ефективних методів оптимізації її лікування й реабілітації (Н.А.Белоконь, 1987; А.А.Курочкин, В.В.Аникин, 1997; А.М.Вейн, 2000).
Дані статистики засвідчують, що у дитячому й підлітковому віці реєструється досить висока захворюваність на хронічний тонзиліт, який, у свою чергу, виявляється спроможним спричинювати морфо-функціональні зміни серцево-судинної системи (Г.С.Мармолевская, 1978; А.М.Монаенков, 1979; И.Б.Солдатов, 1994). Встановлено, що хронічна вогнищева інфекція верхніх дихальних шляхів справляє негативний вплив на клінічні прояви, характер перебігу, стан працездатності й ефективність лікування НЦД, більш того – відзначається зростання частоти й тяжкості порушень адаптаційно-пристосувальних механізмів у таких пацієнтів, порівняно до хворих на НЦД без хронічних вогнищ інфекції (Г.С.Попик, 1982; Н.В.Башмакова, 1992; В.А.Поберская, 1996), що спричинює необхідність пошуків шляхів удосконалювання методів лікування й реабілітації цієї сполученої патології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОЛАЗЕРОТЕРАПІЇ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНУ ДИСТОНІЮ У ПОЄДНАННІ З ХРОНІЧНИМ ТОНЗИЛІТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок