Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ХВИЛЕВОДУ З ШАРУВАТО-ПЕРІОДИЧНИМИ СТІНКАМИ

ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ХВИЛЕВОДУ З ШАРУВАТО-ПЕРІОДИЧНИМИ СТІНКАМИ

Назва:
ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ХВИЛЕВОДУ З ШАРУВАТО-ПЕРІОДИЧНИМИ СТІНКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,88 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
УДК: 539.21
Костильова Ольга Володимирівна
ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ХВИЛЕВОДУ З ШАРУВАТО-ПЕРІОДИЧНИМИ СТІНКАМИ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України.


Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук, професор Булгаков Олексій Олександрович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, старший науковий співробітник відділу радіофізики твердого тіла, м. Харків.


Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Сіренко Юрій Костянтинович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, завідувач відділу математичної фізики, м. Харків.
доктор фізико-математичних наук, професор Просвірнін Сергій Леонідович, Радіоастрономічний інститут НАН України, завідувач відділу теоретичної радіофізики, м. Харків.
 
Захист відбудеться “ 20 ” березня 2008 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України (61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури 12, актова зала).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: 61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури 12.
Автореферат розісланий “ 15 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А. Рудь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Матеріали зі штучно створеною додатковою трансляційною симетрією викликають цікавість завдяки своїм незвичайним властивостям, що недосяжні в жодному однорідному матеріалі. Шарувато-періодичні структури можуть розглядатися як речовини з керованою зонною структурою.
Особливість таких структур полягає в тому, що є безпосередня аналогія між хвильовими процесами в періодичних середовищах та властивостями хвильових функцій електрона, що рухається в періодичному потенціалі. У зв’язку з цим шарувато-періодичні структури є зручним об’єктом для моделювання фізичних явищ зонної теорії твердого тіла.
Періодичні структури широко використовуються в техніці міліметрового та субміліметрового діапазону довжин хвиль, оптиці та оптоелектроніці, в рентгенівській техніці.
Актуальність теми. Прогрес у розвитку лазерних джерел випромінювання стимулював розвиток волоконної оптики, що дозволило створити високопродуктивні лінії для передачі оптичних сигналів та розробити волоконно-оптичні системи для керування лазерними джерелами. Поява потужних лазерних систем виявила фундаментальні обмеження на потужність лазерного випромінювання, яке передається в режимі хвилеводних мод в об’ємі діелектрика. Діелектричні хвилеводи виявляються непридатними для формування спрямовуваних мод лазерних імпульсів з потужністю, що перевищує деяку критичну потужність, при якій відбувається пробій матеріалу. Для передачі та нелінійно-оптичного перетворювання потужних лазерних імпульсів широко використовуються порожнисті хвилеводи із суцільними діелектричними стінками. Поріг пробиття газу, який заповнює серцевину такого хвилеводу, істотно перевищує поріг пробиття діелектрика, а потік енергії на стінках хвилеводу, як правило, на декілька порядків нижче потоку енергії на осі хвилеводу. Порожнисті хвилеводи, зокрема, активно використовуються в сучасних лазерних системах для збільшення довжини нелінійно-оптичної взаємодії лазерних імпульсів та підвищення ефективності нелінійно-оптичних процесів. Стандартні порожнисті хвилеводи характеризуються оптичними втратами, які ростуть зі зменшенням радіуса порожнистої серцевини хвилеводу. Ця обставина накладає обмеження на зменшення радіуса серцевини порожнистих волокон. Хвилеводи з достатньо великим діаметром серцевини, при якому втрати стають несуттєвими, підтримують багатомодовий режим поширення випромінювання оптичного діапазону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ХВИЛЕВОДУ З ШАРУВАТО-ПЕРІОДИЧНИМИ СТІНКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок